fot. Ultraliga/Radosław Makuch

Na dole wszystko jasne, na górze nic. Co działo się w przedostatniej kolejce Ultraligi?

Faza zasadnicza czwartego sezonu Alior Bank Ultraligi jest już na ostatniej prostej. Dzisiaj odbywała się przedostatnia seria gier, która ustaliła kolejność drużyn z dolnej połowy stawki, ale nie zamknęła kwestii dwóch pozycji w czubie ligowej tabeli.

Konkretnie chodzi o miejsca jeden i trzy – AGO Rogue miało dziś szansę, aby przyklepać pierwsze miejsce w sezonie zasadniczym, natomiast po 27. minutach musiało uznać wyższość K1ck Neosurf. Tym samym mistrzowie poprzedniego sezonu Ultraligi nie mogą ze spokojem podejść do jutrzejszej konfrontacji z 7more7 Pompa Teamem, który nie tylko awansował na European Masters, ale w dalszym ciągu może wejść na najwyższy stopień w ogólnej klasyfikacji. Wobec zwycięstwa K1ck swoją pikanterię będzie miał też środowy bój podopiecznych Pawła „delorda” Szabli z Komputronik H34T. Obie ekipy są bezpośrednimi konkurentami we wciąż nierozstrzygniętym wyścigu o trzecie miejsce.

CZYTAJ TEŻ:
K1ck ogrywa AGO ROGUE! Jutro decydująca walka o fotel lidera Ultraligi!

Jeśli chodzi o drużyny z miejsc 5-8, to one już doskonale znają swoje przeznaczenie. Illuminar Gaming było wyraźnie gorsze od wspomnianego H34T i musi zadowolić się piątym miejscem po fazie zasadniczej. Ostatnim uczestnikiem play-offów po wtorkowych grach już oficjalnie zostało Gentlemen’s Gaming, które o ten zaszczyt rywalizowało z PRIDE. Orły poległy jednak w starciu z piratesports i podobnie jak rywale pogrążyły się w strefie spadkowej, co oznacza, że po raz drugi z rzędu czeka ich walka o ligowy byt w turnieju promocyjnym.

Wyniki wszystkich dzisiejszych meczów Alior Bank Ultraligi:

21 lipca
17:30 Gentlemen’s Gaming 0:1 7more7 Pompa Team relacja
18:30 PRIDE 0:1 piratesports relacja
19:30 Komputronik H34T 1:0 Illuminar Gaming relacja
20:30 AGO ROGUE 0:1 K1ck Neosurf relacja

Tabela przed ostatnią kolejką wygląda tak: 

# Drużyna M W P % wygranych
1. AGO ROGUE 13 11 2 85%
2. 7more7 Pompa Team 13 10 3 77%
3. Komputronik H34T 13 9 4 69%
4. K1ck Neosurf 13 8 5 62%
5. Illuminar Gaming 13 6 7 46%
6. Gentlemen’s Gaming 13 4 9 31%
7. PRIDE 13 2 11 15%
7. piratesports 13 2 11 15%
Legenda:
 Awans do 2. rundy fazy pucharowej
 Awans do ćwierćfinału fazy pucharowej
 Brak awansu do fazy pucharowej

Wszystkie wątpliwości co do końcowego układu tabeli w Alior Bank Ultralidze zostaną rozwiane jutro. Już na start, o godzinie 17:30, dostaniemy pojedynek Komputronik H34T z K1ck Neosurf, a po trzech godzinach w centrum uwagi znajdą się AGO Rogue oraz 7more7 Pompa Team. W przypadku triumfów K1ck oraz Pompa Teamu zostaną rozegrane mecze dogrywkowe. Pełny harmonogram i więcej informacji dotyczących tej edycji Mistrzostw Polski w League of Legends znajdziecie w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

K1ck ogrywa AGO ROGUE! Jutro decydująca walka o fotel lidera Ultraligi!

Na koniec pierwszego dnia ostatniego tygodnia Alior Bank Ultraligi kibice dostali prawdziwy hit. Liderujące AGO ROGUE przegrało z K1ck Neosurf i rywal...