fot. fb.com/G2paTiTek

Czy ktoś przerwie serię ekipy paTiTka? Startuje kolejny turniej VALORANTA z cyklu IGNITION SERIES

W Europie rozegrano dotychczas trzy turnieje VALORANTA należące do cyklu IGNITION SERIES. Co ciekawe, we wszystkich brał udział nasz rodak, Patryk „paTiTek” Fabrowski i bilans, jak udało mu się wykręcić, jest imponujący. Polski zawodnik przy pierwszym podejściu zajął drugie miejsce, a podczas dwóch kolejnych odsłon zmagań triumfował. Teraz przed zawodnikiem G2 Esports i jego kompanami kolejne wyzwanie.

Dziś ruszają bowiem czwarte europejskie zmagania należące do serii wspieranej przez Riot Games – Mandatory.gg Cup. Tym razem aż 128 zespołów stanie do walki o nagrody z puli 15 000 euro, a triumfatora poznamy w najbliższą niedzielę. Rozgrywki prowadzone będą w drabince pojedynczej eliminacji: w czterech pierwszych rundach mecze rozgrywane będą w trybie BO1, w ćwierćfinałach i półfinałach obowiązywał będzie system BO3, zaś finał zostanie rozstrzygnięty na zasadzie BO5.

CZYTAJ TEŻ:
„paTiTek to jeden z trzech najlepszych graczy w Europie”

Do rywalizacji przystąpi spora grupa drużyn, wśród której nie zabraknie oczywiście polskich akcentów. Faworytem do triumfu będzie – a jakby inaczej – zespół paTiTka. G2 w przekonującym stylu wygrało zarówno Vitality European Open, jak i WePlay! Invitational, dlatego tym razem także będzie celowało w pierwsze miejsce. O nagrodę główną w postaci 10 000 euro zagrają także zawodnicy THOSE GUYS (Patryk „Starxo” Kopczynski, Krzysztof „stark” Lewandrowski, Aleksander „zeek” Zygmunt, Michał „RETO” Silski, Kamil „JotKa” Dziekoński), którzy w x-kom AGO Cup 2 zajęli pierwsze miejsce.

Warto również zwrócić uwagę na zespół, To Be Decided, w którego składzie znajdziemy dwóch naszych rodaków – Michała „MOLSIEGO” Łąckiego i Sebastiana „NEEXA” Trelę, którzy tym razem połączyli siły z Egorem „chiwawa” Stepanyukiem, Mikhailem „Duno” Fokinem i Vladyslavem „archem” Svistovem. Polaków znajdziemy też w kilku innych formacjach. Barw Begrip Gaming bronił będzie Mikołaj „cyberDMG” Łapacz, w szeregach HUMILIATION wystąpi m.in. znany ze sceny PUBG Paweł „ghostar” Smoliński, a swój skład wystawi też rodzima organizacja 1stCav Esport Club.

Na kogo spoza naszego kraju warto zwrócić uwagę? Wzrok polecamy skierować chociażby na zespół fish123, którego członkiem jest Adil „ScreaM” Benrlitom, BIG z Fatihem „gobem b” Dayikiem na pokładzie czy na ekipy z Litwy i Węgier, czyli odpowiednio nolpenki i need more DM. Chrapkę na zwycięstwo mają też na pewno gracze PartyParrots, wśród których znajdziemy Kirilla „ANGE1A” Karasiowa i Ninjas in Pyjamas, którego zawodnikiem jest m.in. Niels „luckeRRR” Jasiek.

Dzisiejsze zmagania w Mandatory.gg Cup rozpoczną się o 20:00 i potrwają do momentu zakończenia czterech pierwszych rund. W sobotę od 15:00 zobaczymy najpierw ćwierćfinały, a później półfinały, natomiast finał rozgrywek VALORANTA rozpocznie się w niedzielę o 19:00. Transmisja dostępna będzie między innymi na oficjalnym kanale organizatora. Można się również spodziewać, że streamy uruchomią też niektórzy zawodnicy.

Tagi: , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Siódma runda LEC na start. Fnatic vs Rogue piątkowym hitem

Nie oszukujmy się – nazwanie letniego splitu League of Legends European Championship 2020 dziwnym byłoby niedostatecznym określeniem tego, co od kilku...