fot. Ubisoft Polska

Czasu coraz mniej. I miejsca na błędy też coraz mniej – dziś 12. kolejka Polish Masters

TEETRES SLAVGENT, Izako Boars oraz PRIDE – te trzy formacje mogą być już pewne swego losu w fazie zasadniczej Polish Masters 2020 w Rainbow Six: Siege. Dwie pierwsze z nich na pewno zobaczymy w play-offach, ostatnia natomiast nie ma już szans na awans. A co z pozostałą piątką?

Najmniejszy limit błędów mają Hummingbirds. Zespół, który dopiero niedawno sięgnął po pierwsze w tym sezonie zwycięstwo, dziś musi poradzić sobie z Actiną PACT i zgarnąć pełną pulę. Jeżeli tego nie zrobi, straci matematyczne szanse na przebicie się do czołowej czwórki, które, nie ma co się oszukiwać, i tak nie są zbyt wysokie. Zresztą nawet potencjalne zwycięstwo z PACTEM, który przecież nadal pozostaje w grze o promocję, może Krzyśkowi „Cyśkowi” Kowalskiemu i jego kolegom niewiele dać jeżeli punktów nie potracą pozostali rywale.

Taki scenariusz nie jest zbyt prawdopodobny. Weźmy np. AVEZ Esport, które już na początku dzisiejszej serii starć podejmie wspomniane we wstępie PRIDE i będzie zdecydowanym faworytem tej potyczki. Z kolei devils.one oraz XPG Invicta zmierzą się ze sobą bezpośrednio i trudno oczekiwać w tym wypadku remisu, bo byłby to wynik, który nie zadowoli żadnej ze stron. Na koniec warto wspomnieć też o meczu lidera z wiceliderem – Izako Boars spróbują zmniejszyć swoją stratę to TEETRES SLAVGENT, by jeszcze rzutem na taśmę wywalczyć lepsze rozstawienie w play-offach.

Harmonogram 12. kolejki Polish Masters 2020 w Rainbow Six: Siege prezentuje się następująco:

13 sierpnia
19:00 AVEZ Esport vs PRIDE BO1
20:00 Izako Boars vs TEETRES SLAVGENT BO1
21:00 Actina PACT vs Hummingbirds BO1
22:00 devils.one vs XPG Invicta BO1

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale Rainbow Six na Twitchu oraz na antenie Polsat Games. Polish Masters 2020 potrwa do 27 sierpnia i zaoferuje swoim uczestnikom łączną pulę nagród w wysokości 60 tysięcy złotych.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Nie żyją królowie, niech żyją królowie

W zeszłym roku emocje sięgały zenitu, kiedy świat przygotowywał się do finału Mistrzostw Świata League of Legends. Po jednej stronie barykady stawiło...