fot. Ubisoft Polska

Kto sięgnie po mistrzostwo Polski w Rainbow Six? Pozostało trzech kandydatów

Dla XPG Invicty marzenia o mistrzostwie kraju pozostaną już tylko marzeniami. Zespół ten pożegnał się bowiem z finałami Polish Masters 2020 w Rainbow Six: Siege, co oznacza, że w grze o pierwsze miejsce pozostały już tylko trzy formacje.

O eliminacji Invicty przesądziły dwie porażki odniesione przez ten zespół w sobotę. Najpierw Norbert „Deep” Świątek i jego koledzy musieli uznać wyższość faworytów z TEETRES SLAVGENT, z którymi jednak stoczyli naprawdę zacięty pojedynek na Clubhouse. Potem zaś wspierana przez XPG drużyna została pokonana także przez Izako Boars, chociaż w tym wypadku ostateczne rozstrzygnięcia zapadły dopiero po trzech mapach. Ba, lepiej w 1. rundzie dolnej drabinki wystartowała właśnie ekipa Deepa, która po pierwszej potyczce prowadziła 1:0, ale finalnie nie miało to większego znaczenia, bo i tak pierwszy dzień zmagań zakończyła ona z pustymi rękami.

Komplet sobotnich wyników prezentuje się następująco:

5 września
13:00 TEETRES SLAVGENT 2:0 XPG Invicta Clubhouse 8:7
Theme Park 7:3
15:20 Izako Boars 0:2 devils.one Oregon 5:7
K. Dostoyevsky 4:7
17:40 XPG Invicta 1:2 Izako Boars Clubhouse 8:7
Theme Park 5:7
K. Dostoyevsky 3:7

O krok od wielkiego finału znajdują się natomiast wspomniane SLAVGENT, a także devils.one, czyli pogromca Dzików Izaka. Formacje te rozpoczną drugi i jednocześnie ostatni dzień zmagań od bezpośredniego pojedynku, którego zwycięzca zapewni sobie miejsce w decydującym spotkaniu. Przegrany spadnie natomiast do dolnej drabinki, gdzie na rywala czeka już zespół Maksa „Meksesa” Borkowskiego. Sam finał rozpocznie się natomiast o 17:40, a jego triumfator, poza 30 tysiącami złotych, otrzyma też przepustkę do European Challenger League 2020.

Niedzielny harmonogram prezentuje się następująco:

6 września
13:00 TEETRES SLAVGENT vs devils.one BO3
15:20 SLAVGENT/DV1 vs Izako Boars BO3
17:40 wielki finał BO3

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale Rainbow Six na Twitchu oraz na antenie Polsat Games.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

AGO spróbuje pójść za ciosem. Dziś kolejny mecz Jastrzębi w ESL Pro League

W swoim drugim meczu w ESL Pro League Season 12 gracze x-komu AGO niespodziewanie pokonali Heroic. Tym samym polska piątka zaostrzyła apetyty swoich k...