fot. DreamHack/Adela Sznajder

Zmian w Dignitas ciąg dalszy – Fifflaren⁠ nie jest już trenerem

Gdy na początku roku Dignitas powróciło na scenę męskiego Counter-Strike’a poprzez angaż czterech byłych graczy legendarnego Ninjas in Pyjamas, trudno było nie być ciekawym tego, jak ten projekt się rozwinie. Dziś, nieco ponad pół roku później, wiemy już, że nie było za bardzo czym się zachwycać. Wiedzą to również w samej ekipie, toteż przed kilkoma dniami rozpoczęli proces zmian. Zmian, które dziś znowu zebrały swoje żniwo.

Z funkcją trenera pożegnał się bowiem Robin „Fifflaren” Johansson. 32-latek w przeszłości miał okazję współpracować ze wspomnianą czwórką z NiP-u, niemniej nie posiadał doświadczenia w pracy szkoleniowej, stąd jego angaż wywołał spore zaskoczenie. To jednak nie brak wyników sprawił, że Szwed nie poprowadzi już zespołu – największy wpływ na tę kwestię miało nagromadzenie obowiązków, bowiem Johansson był zarówno szkoleniowcem, jak i menadżerem. W dłuższej perspektywie czasu pogodzenie obu tych funkcji było dla Fifflarena niemożliwe, w związku z tym zdecydował się on ustąpić, by móc w większym stopniu skupić się na swoim zdrowiu. Mimo to pozostał on w samym Dignitas, gdzie pełnić będzie rolę wiceprezesa ds. esportu.

CZYTAJ TEŻ:
Dawna magia nie wróciła… i już nie wróci. Dignitas przesuwa dwóch graczy do rezerwy!

Jego następcą na stołku został natomiast Halvor „⁠vENdetta⁠” Gulestøl. Norweg trafił do zespołu w lutym tego roku jako analityk, wcześniej zaś przez wiele lat zajmował się zarówno analizą, jak i komentarzem podczas największych esportowych transmisji. Co ciekawe, podobnie jak wcześniej Johansson, nie miał on jeszcze nigdy okazji, by samodzielnie prowadzić jakikolwiek zespół. – Naprawdę nie mogę się już doczekać stojącego przede mną wyzwania, chociaż oczywiście nadal muszę się uczyć. Czuję jednak, że obserwując Fifflarena na treningach i patrząc jak radzi sobie w roli trenera udało mi się też uszczknąć coś dla siebie – przyznał Gulestøl w opublikowanym przez organizację materiale wideo.

W związku z niedawnym odsunięciem od składu Christophera „⁠GeT_RiGhT⁠a” Alesunda oraz Richarda „⁠Xizta⁠” Landströma potrzebny był też nowy prowadzący. Tym ostatecznie został Adam „friberg” Friberg, który w przeszłości był już IGL-em w OpTic Gaming oraz Heroic. Na ten moment nie ma natomiast pewności co do tego, kto zajmie zwolnione przez GeT_RiGhT⁠a i Xizta miejsca. Jednak jak ujawnili Fifflaren i ⁠vENdetta powstała już lista potencjalnych celów transferowych, z którymi prowadzone są rozmowy. I chociaż z nikim jeszcze nie podpisano umowy, to Dignitas chciałoby skompletować zespół jeszcze przed startem 2. sezonu Flashpointa, by móc powalczyć o zwycięstwo w turnieju.

W tej sytuacji skład Dignitas prezentuje się następująco:

  • Patrik „⁠f0rest⁠” Lindberg
  • Adam „⁠friberg⁠” Friberg
  • Håkon „⁠hallzerk⁠” Fjærli
  • Halvor „⁠vENdetta⁠” Gulestøl – trener
  • Christopher „⁠GeT_RiGhT⁠” Alesund – rezerwowy
  • Richard „⁠Xizt⁠” Landström – rezerwowy
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Abbedagge, FC Schalke 04, LEC 2020 Spring Split

Abbedagge zostaje w FC Schalke 04 na kolejny rok

Jesień dla sympatyków esportowej sceny League of Legends to okres fascynujący nie tylko ze względu na mistrzostwa świata. Po nich nadejdzie wszakże cz...