fot. x-kom AGO

Koniec marzeń AVEZ o Flashpoincie, AGO walczy dalej

W poniedziałek AVEZ Esport i x-kom AGO rozpoczęły zmagania w ramach zamkniętych eliminacji do Flashpoint Season 2. Niemniej pierwszy dzień przetrwała tylko jedna z tych ekip, bo Ośmiornice po dwóch porażkach z rzędu już odpadły.

Najpierw AVEZ musiało uznać wyższość Virtus.pro, a potem również sAw. Z kolei AGO, które rozgrywało swoje mecze równolegle, najpierw poległo z Gambit Esports, ale potem podniosło się z kolan, wygrywając z Budapest Five. Dzięki temu Maciej „F1KU” Miklas i spółka nadal liczą się w grze o awans, aczkolwiek o ten walczyć będą już w dolnej drabince i bez marginesu błędu. Kolejną przeszkodzą na ich drodze będzie przegrany zaplanowanego na godzinę 15:00 starcia pomiędzy Nexus Gaming oraz HAVU Gaming. Teoretycznie łatwiejszym rywalem dla AGO byliby Rumunii, chociaż z drugiej strony warto zaznaczyć, że HAVU do gry przystąpi z pełniącym rolę zmiennika Eliasem „Jamppim” Olkkonenem. Niezależnie jednak od tego, na kogo ostatecznie trafią Polacy, to muszą swój mecz wygrać, bo w przeciwnym wypadku podzielą oni los AVEZ.

CZYTAJ TEŻ:
Ranking polskich drużyn CS:GO by Cybersport.pl

Ale nie samym Flashpointem człowiek żyje. Przed nami przecież ostatni dzień otwartych eliminacji do Intel Extreme Masters Beijing-Haidian. Eliminacji, w których w grze o upragniony bilet do etapu zamkniętego liczy się już tylko jedna rodzima formacja, Illuminar Gaming. Przed podopiecznymi Adriana „imd” Piepera jeszcze dwa spotkania – pierwsze z nich rozpocznie się o godzinie 17:00 i wtedy polska piątka podejmie będące ostatnio na fali wznoszącej HellRaisers. Jeżeli reprezentanci iHG poradzą sobie z tym przeciwnikiem, to w decydującym pojedynku przyjdzie im podjąć Galaxy Racer Esports lub też Eclot Gaming. I dopiero ewentualne zwycięstwo z którąś z tych formacji da Illuminar miejsce w zamkniętym turnieju kwalifikacyjnym do IEM-a.

Coś dla siebie znajdą dziś także fani Izako Boars oraz Sprout. Popularne Dziki na serwerze zameldują sięo 16:30, ruszając po drugie zwycięstwo w LOOT.BET/CS Season 8. Zawodnicy Bartosza „Hypera” Wolnego tym razem będą musieli zmierzyć się z Nemigą Gaming z Europy Wschodniej i gdyby patrzeć tylko na pozycję w światowym rankingu, to faworytami będą właśnie gracze z regionu CIS. Wszak zajmują oni w nim 29. miejsce, podczas gdy Dziki okupują dopiero 60. lokatę. Jeżeli zaś chodzi o Sprout, to drużyna Pawła „dychy” Dych i Michała „snatchiego” Rudzkiego stanie na linii startu pół godziny przed 20:00. Wtedy też zagra ona z Teamem Singularity, co jest o tyle istotne, że jeżeli uda jej się zatriumfować, to umocni się ona na prowadzeniu w ESEA Mountain Dew League.

Lista wtorkowych spotkań prezentuje się następująco:

13 października
16:30 Izako Boars vs  Nemiga Gaming BO3 transmisja
17:00 Illuminar Gaming vs  HellRaisers BO1 transmisja
18:00 x-kom AGO vs  Nexus/HAVU BO3 transmisja
18:00 iHG/HellRaisers vs  Galaxy/Eclot BO3  
19:30 Sprout vs  Team Singularity BO1 transmisja
Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

To już się robi nudne. BOOM wygrywa drugi południowoamerykański turniej RMR

Dowodów na dominację BOOM Esports w Ameryce Południowej było już nadto. Rywalizacja w poszczególnych turniejach istniała tylko do drugiego stopnia pod...