fot. Riot Games

Esport ponownie na Igrzyskach Azji Południowo-Wschodniej

Historia Igrzysk Azji Południowo-Wschodniej (SEA Games) sięga jeszcze roku 1959. Wtedy miejsce miała pierwsza edycja tych międzynarodowych zawodów sportowych. Od tamtego czasu igrzyska odbywają się co dwa lata. W ostatniej edycji, którą rozegrano na Filipinach w roku 2019, do grona dyscyplin medalowych oficjalnie dołączył esport.

Media obawiały się, że przygoda esportu z Igrzyskami Azji Południowo-Wschodniej może się jednak na tym zakończyć. Wszystko z powodu problemów budżetowych Wietnamu, czyli organizatora kolejnej edycji SEA Games, który ze względu na pandemię COVID-19 chciał znacznego ograniczenia liczby dyscyplin sportowych. W mediach wiele mówiło się o tym, że wśród wykluczonych mają znaleźć się właśnie esportowcy.

Według raportu Vietnam Express International organizatorzy Igrzysk Azji Południowo-Wschodniej postanowili mimo wszystko włączyć esport do grona dyscyplin medalowych. Na oficjalnej liście gier znaleźć ma się aż sześć tytułów w tym m.in.: Dota 2, seria Pro Evolution Soccer (PES) czy Arena of Valor. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że podczas 2021 SEA Games będziemy mogli śledzić też zmagania w Valorant oraz PUBG Mobile. Na oficjalne potwierdzenie tych tytułów musimy jednak jeszcze poczekać.

Przypomnijmy, że Igrzyska Azji Południowo-Wschodniej mają zostać rozegrane na przełomie listopada i grudnia 2021 roku. W poprzedniej edycji, której gospodarzem były Filipiny, fani esportu mogli śledzić rywalizację w grach takich jak: StarCraft II, Mobile Legends: Bang Bang, Dota 2, Hearthstone, Arena of Valor oraz Tekken 7. Najlepsi w klasyfikacji medalowej okazali się gospodarze, którzy zgarnęli aż pięć wyróżnień.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Bo prawdziwych mężczyzn poznaje się po tym, jak kończą

Jak się żegnać, to z przytupem. Nie po cichu, ale z pompą – tak, by zostać należycie zapamiętanym. Wszak już Premier Leszek Miller uczył nas, że prawd...