João "felps" Vasconcellos rozegrał już ostatni mecz w barwach BOOM Esports. 23-letni zawodnik poinformował swojego pracodawcę o chęci zmiany zespołu, w związku z czym indonezyjska organizacja, po konsultacjach z resztą zawodników, przesunęła go na ławkę rezerwowych.

Przede wszystkim chciałbym podziękować moim kolegom z drużyny za wspaniały rok na brazylijskiej scenie, w którym wygraliśmy wszystko. Chciałbym również podziękować BOOM za wszelkie wsparcie okazane na i poza serwerem. Opuszczenie ekipy było moją osobistą decyzją. W przyszłym roku ogłoszę swój następny krok w karierze – przekazał felps w oświadczeniu. Najbliższym przystankiem na zawodowej drodze Vasconcellosa powinien być projekt Ricardo „deada” Sinigaglii i Epitácio „TACO” de Melo, w który zamieszane mają być też trzy wschodzące gwiazdy latynoskiej sceny: Bruno „b4rtiN” Câmara, Eduardo „dumau” Wolkmer i Bruno „latto” Rebelatto.

CZYTAJ TEŻ:
Brazylijska scena ich (z)nienawidzi. dead i TACO zaklepali kolejną perłę do swojego projektu?

felps dołączył do BOOM w lutym tego roku na zasadzie wypożyczenia z MIBR, po czym w sierpniu azjatycki klub przejął pełnię praw do zawodnika. Ze względu na pandemię koronawirusa zespół nigdy nie przeprowadził się do Stanów Zjednoczonych i był zmuszony do rywalizacji na brazylijskim podwórku, gdzie nie miał sobie równych. Niemniej przyszłość składu już od jakiegoś czasu nie jest oczywista – w październikowych doniesieniach mogliśmy wyczytać, że gracze nie mają zamiaru przedłużyć umów z organizacją, które wygasają wraz z ostatnim dniem stycznia 2021 roku. Co więcej, niektórzy strzelcy mieli mieć na stole indywidualne, bardziej intratne propozycje.

Póki co organizacja przekonuje, że pozostali czterej gracze są jej oddani i będą kontynuować wspólną drogę. A kto wypełni lukę po felpsie? To nie jest jeszcze przesądzone, choć wiele wskazuje, że na wolnym obecnie fotelu zasiądzie weteran Fernando „fer” Alvarenga, niedawno zwolniony ze wszelkich zobowiązań kontraktowych z MIBR.

Skład BOOM Esports tworzą obecnie: 

  • Marcelo „chelo” Cespedes
  • Gustavo „yel” Knittel
  • Bruno „shz” Martinelli
  • Ricardo „boltz” Prass