STS

Znamy następcę flushy – Fnatic ogłosiło transfer ⁠Jackinho

Fnatic ponownie w komplecie! Zaledwie cztery dni po tym, jak na ławce rezerwowych wylądował Robin „flusha” Rönnquist, szwedzka organizacja zaprezentowała jego następcę. Tym zgodnie z pojawiającymi się już od jakiegoś czasu plotkami został Jack „⁠Jackinho⁠” Ström Mattsson. – Trudno ubrać w słowa jak wiele znaczy dla mnie reprezentowanie Fnatic. Gra dla tej organizacji zawsze była […]

Fnatic ponownie w komplecie! Zaledwie cztery dni po tym, jak na ławce rezerwowych wylądował Robin „flusha” Rönnquist, szwedzka organizacja zaprezentowała jego następcę. Tym zgodnie z pojawiającymi się już od jakiegoś czasu plotkami został Jack „⁠Jackinho⁠” Ström Mattsson.

Trudno ubrać w słowa jak wiele znaczy dla mnie reprezentowanie Fnatic. Gra dla tej organizacji zawsze była moim marzeniem. Pamiętam, jak w 2015 roku, gdy oglądałem mecz Fnatic z NiP-em, myśląc, że to właśnie jest to, miejsce, w którym chcę być – przyznał 21-latek w opublikowanym przez siebie oświadczeniu. Dla większości kibiców Jackinho będzie zresztą postacią anonimową i trudno się dziwić, bo dotychczas rywalizował on głównie na lokalnej, skandynawskiej scenie, przywdziewając w międzyczasie barwy takich formacji, jak Property, nerdRage czy też Prima Esport. Największym w jego karierze sukcesem jest natomiast odniesiony w maju ubiegłego roku triumf w Svenska Elitserien Spring 2020, po który sięgnął z miksem fightclub.

CZYTAJ TEŻ:
flusha odsunięty od składu Fnatic!

Gdy zdecydowałem, że CS to jest właśnie to, chciałem pracować nad sobą każdego dnia i nie było łatwo. Dookoła mnie byli ludzie, którzy powątpiewali, czy moje marzenia i ambicje są zdrowe i w ogóle możliwe, zawsze jednak wiedziałem, czego chcę i odłożyłem na bok wszystko inne, wkładając wszystkie wysiłki w to, by wejść na ten poziom. Pracowałem naprawdę ciężko wewnątrz gry, ale poza grą to była naprawdę trudna droga. Trudno wytłumaczyć przyjaciołom i rodzinie, że chce się zostać profesjonalnym graczem CS:GO. Gdy więc masz 21 lat i nie zarabiasz pieniędzy, a przecież grasz od 4-5 lat, to łatwo jest kwestionować twoje wybory, ale oni wierzyli we mnie i ja sam także w siebie wierzyłem, a dziś jestem tutaj – nie krył ekscytacji nowy nabytek Fnatic.

Przed Jackinhem niełatwe zadanie, bo w nowym zespole wejdzie on w buty legendy organizacji, flushy. Nie wiadomo jednak, czy śladem swojego poprzednika będzie on tylko drugim snajperem, czy też przejmie od Jespera „JW” Wecksella rolę głównego AWP-era. Tak czy inaczej, wiele wskazuje, że 21-letni strzelec na oficjalny debiut w barwach zespołu jeszcze nieco poczeka, bo na ten moment najbliższym turniejem w terminarzu szwedzkiej ekipy jest ruszające w połowie lutego Intel Extreme Masters Katowice 2021.

W tej sytuacji skład Fnatic prezentuje się następująco:

  • Freddy „KRIMZ” Johansson
  • Jesper „JW” Wecksell
  • Ludvig „Brollan” Brolin
  • Maikil „Golden” Selim
  • Jack „⁠Jackinho⁠” Ström Mattsson
  • Andreas „Samuelsson” Samuelsson – trener
Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Nowa aktualizacja rozpoczyna 2. odcinek VALORANTA, Yoru już na serwerach

Riot Games kazało długo na siebie czekać. Twórcy VALORANTA po ponad miesiącu oczekiwań zaprezentowali nam w końcu nową aktualizację – i to od razu tak...