fot. Ultraliga/Radosław Makuch

Polskie derby dla AGO ROGUE! Falstart K1CK w piątym sezonie Ultraligi

Polski klasyk, mecz na szczycie, starcie gigantów – te wszystkie określenia idealnie oddają charakter spotkań między K1CK Neosurf i AGO ROGUE. Oba zespoły przystąpiły do piątego sezonu Alior Bank Ultraligi w odświeżonych składach, więc przed startem ich bezpośredniego pojedynku nie sposób było wskazać faworyta. Ostatecznie, po niezwykle emocjonującym meczu lepsi byli gracze AGO, którzy już teraz pokazują, że ich jedynym celem jest odzyskanie tytułu mistrzów Polski.

K1CK Neosurf 0:1 AGO ROGUE
Kackos
Gangplank
Sinmivak
Karma
Bruness
Graves
Lurox
Olaf
Matislaw
Galio
Chres
Syndra
Puki Style
Miss Fortune
Lucker
Jhin
Raxxo
Alistar
Pyrka
Leona

Pierwsze minuty meczu przebiegały pod dyktando podopiecznych Michała „Flasha” Kosickiego. Bardzo aktywna gra Bruno „Brunessa” Freunda zaowocowała przelaniem pierwszej krwi i kontrolą tempa prowadzenia rozgrywki. Niestety, nie przełożyło się to na gwałtowne przyspieszenie kompozycji mistrzów Polski, którzy ciągle podchodzili z rezerwą do przeprowadzania zmasowanych ataków na swoich rywali. AGO ROGUE nie pozostawało jednak bierne. Lukas „Lurox” Thoma skrupulatnie zbierał smocze wzmocnienia i dość szybko akademia Rogue znalazła się w punkcie duszowym.

Przerwanie stagnacji nastąpiło dopiero w 31. minucie. Zawodnicy K1ck niepostrzeżenie zdobyli wzmocnienie Barona Nashora i powoli zaczęli domykać rozgrywkę. Mimo upływu czasu AGO wciąż nie było w stanie zdobyć choć jednej eliminacji. Kryzysowa sytuacja podziałała motywująco na AGO ROGUE, któremu w oczy głęboko zajrzało widmo porażki. Ponownie zmotywowani gracze drużyny czerwonej wspięli się na wyżyny swoich umiejętności i po świetnym wyłapaniu Brunessa skutecznie zaatakowali wrogi inhibitor. Gra wciąż pozostawała nierozstrzygnięta, a ekwipunki zawodników były niemal pełne.

Decydujący moment meczu nastąpił w 40. minucie. Walkę o drugiego Barona Nashora zwyciężyło AGO, a świetnie dysponowany dziś Damian „Lucker” Konefał poprowadził swój zespół do zwycięstwa. Pierwszy klasyk w tym sezonie tym samym trafia na konto wicemistrzów Polski.

To już koniec ultraligowych emocji na dziś, ale nie w tym tygodniu. Już jutro o 17:30 rozpoczną się kolejne zmagania, a dzień meczowy otworzą zawodnicy Illuminar Gaming i K1CK Neosurf. Zapraszamy też do sprawdzenia naszej relacji tekstowej, do której link znajdziecie poniżej.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Skład North skompletowany – grux zajmuje ostatni wolny fotel

Pod koniec ubiegłego roku North postanowiło zmienić model funkcjonowania. Organizacja ogłosiła, że od teraz będzie w większym stopniu stawiać na młodz...