STS
fot. Riot Games

Czy Lwy mają w sobie wystarczającą wolę walki? MAD Lions podejmą Rogue w play-offach LEC

Pora na kolejne starcie w ramach fazy pucharowej League of Legends European Championship. Już dzisiaj zmierzą się ze sobą Rogue, które zakończyło fazę zasadniczą na drugim miejscu, oraz MAD Lions, którzy uplasowali się o jedną lokatę niżej. Jeśli spojrzymy na bezpośrednie starcia podczas tego splitu, to nie będzie trudno wskazać faworyta. Łotrzyki mają za sobą […]

Pora na kolejne starcie w ramach fazy pucharowej League of Legends European Championship. Już dzisiaj zmierzą się ze sobą Rogue, które zakończyło fazę zasadniczą na drugim miejscu, oraz MAD Lions, którzy uplasowali się o jedną lokatę niżej.

Jeśli spojrzymy na bezpośrednie starcia podczas tego splitu, to nie będzie trudno wskazać faworyta. Łotrzyki mają za sobą bardzo udaną fazę zasadniczą i tylko jedno zwycięstwo dzieliło ich od pierwszej pozycji. Z drugiej jednak strony MAD Lions, które jeszcze przed startem sezonu dokonało dwóch zmian w składzie, również pokazało się z bardzo mocnej strony. Nie można też zapomnieć, że w formacie BO5 przygotowanie jest bardzo ważnym elementem. Ekipa Marka „Humanoida” Brazdy pokazała wielokrotnie, że jest w tym świetna i potrafi zaskoczyć już podczas draftu.

Każda linia przyniesie nam ekscytujące pojedynki oraz narracje, a jedna z takich potyczek będzie z pewnością rozgrywać się na górnej alejce. Tam Andrei „Odoamne” Pascu, który przeżywa swoją drugą młodość, zmierzy się z İrfanem „Armutem” Tükekiem, rozgrywającym swój pierwszy split w europejskiej elicie. Ta rywalizacja z pewnością będzie ciekawa, biorąc pod uwagę również bogatą metę, jaka panuje teraz na topie.

W centrum uwagi będą również nasi rodacy. Adrian „Trymbi” Trybus ma za sobą fenomenalny debiut w LEC i udowodnił już, że jest jednym z lepszych supportów w Europie. Teraz jednak czeka go pierwsze BO5, a jego przeciwnikiem będzie Norman „Kaiser” Kaiser, równie utalentowany i solidny wspierający. Bez wątpienia kluczowy pojedynek rozegra się też w dżungli. Tam Kacper „Inspired” Słoma zmierzy się z Javierem „Elyoyą” Pradesem Batallą, jednym z kandydatów do tytułu Rookie of the Split. Z kolei polski leśnik był w tym roku po prostu niezawodny i wielu wskazuje go jako kandydata na MVP sezonu.

MAD Lions pokazali w sezonie regularnym ogromny potencjał, który nie do końca był jednak wykorzystany. Drużyna bardzo często popełniała błędy w trakcie środkowej fazy rozgrywki, które kosztowały ją zwycięstwo. Z kolei Rogue jest właśnie zespołem, który żeruje na takich momentach i wykorzystuje każde potknięcie swojego rywala. Czy tak stanie się i tym razem? Czy może to Lwy staną na wysokości zadania i zaskoczą ekipę Inspireda swoją decyzyjnością i precyzją?

28 marca

1. runda drabinki wygranych

17:00 Rogue vs MAD Lions BO5

Seria rozpocznie się o godzinie 17:00. Polska transmisja będzie dostępna na kanałach Polsat Games w serwisie Twitch oraz YouTube, a także w telewizji. Natomiast anglojęzyczny komentarz będziecie mogli usłyszeć na kanale ligi. Po więcej informacji zapraszamy do naszej relacji:

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

dycha i ENCE dwa kroki od BLAST Premier Spring Showdown

W sobotę nie obyło się bez problemów, ale ostatecznie ENCE awansowało do czołowej czwórki Nordic Masters Spring 2021. Tym samym zespół Pawła "dychy" D...