STS
fot. Raise Your Edge Gaming

Dwa kroki od celu. Acend rusza po bilet na finały VALORANT Challengers

Spośród wszystkich Polaków, którzy w ubiegłym tygodniu wzięli udział w pierwszych otwartych eliminacjach do VALORANT Challengers, tylko jeden osiągnął swój cel. No ale wiadomo – miano obrońcy mistrzowskiego tytułu zobowiązuje. Jeszcze kilka tygodni temu Patryk „starxo” Kopczyński i jego koledzy z Acend byli tylko jednym z wielu międzynarodowych składów. Wszystko zmieniło się w momencie, gdy […]

Spośród wszystkich Polaków, którzy w ubiegłym tygodniu wzięli udział w pierwszych otwartych eliminacjach do VALORANT Challengers, tylko jeden osiągnął swój cel. No ale wiadomo – miano obrońcy mistrzowskiego tytułu zobowiązuje.

Jeszcze kilka tygodni temu Patryk „starxo” Kopczyński i jego koledzy z Acend byli tylko jednym z wielu międzynarodowych składów. Wszystko zmieniło się w momencie, gdy wygrali VALORANT Masters, dzięki czemu dziś zaliczyć ich możemy do ścisłej starokontynentalnej czołówki. Niemniej to dopiero początek drogi, bo teraz międzynarodowy skład musi udowodnić, że niedawny sukces nie był tylko wypadkiem przy pracy, a okazja ku temu nadarzy się już dziś przy okazji meczu pierwszej rundy zamkniętych eliminacji do turnieju Challengers z Ninjas in Pyjamas. Zespół naszego rodaka ma zresztą bardzo miłe wspomnienia ze swojego ostatniego starcia z NIP-em, bo to od niego zaczął on swój zwycięski marsz podczas zawodów Masters.

Kilka godzin później na serwerze zameldują się też podopieczni organizacji Davida Beckhama z Guild Esports, na których drodze stanie Alliance. A to dopiero początek, bo w środę czekają nas też mecze Teamu Heretics z Opportunists, czyli dawnym DfuseTeamem, oraz FPX z przebudowanym Teamem Vitality. Warto przy tym pamiętać, że organizator zdecydował się skorzystać z drabinki pojedynczej eliminacji, co oznacza, że każda porażka będzie brzemienna w skutkach i oznaczać będzie konieczność przystąpienia do drugiego turnieju eliminacyjnego, a tego raczej wszyscy chcą uniknąć. Jednakże sześciu drużynom ta sztuka się na pewno nie uda.

Harmonogram zamkniętych eliminacji do VALORANT Challengers:

6 kwietnia
16:00 Acend vs Ninjas in Pyjamas BO3
19:00 Guild Esports vs Alliance BO3
7 kwietnia
16:00 Team Heretics vs Opportunists BO3
19:00 FPX vs Team Vitality BO3
8 kwietnia
16:00 pierwszy półfinał BO3
19:00 drugi półfinał BO3
9 kwietnia
19:10 finał BO5

Wszystkie mecze wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można pod tym adresem. Ostatecznie awans na finałowy turniej VALORANT Challengers regionu EMEA uzyskają dwie najlepsze drużyny.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Chiny sprawdzą poświąteczną formę kierowców Polish F1 Series

Przed startem drugiej edycji Polish F1 Series przyjęto, że dniem wyścigowym będzie poniedziałek. Niemniej organizatorzy ligi uwzględnili w kalendarzu...