STS
fot. Riot Games/Colin Young-Wolff

MAD Lions z pierwszą porażką na MSI! Lwy przegrały z fastPay Wildcats

Pierwsze spotkanie MAD Lions w ramach dzisiejszych rozgrywek w grupie B na Mid-Season Invitational 2021 za nami. Mistrzowie League of Legends European Championship zmierzyli się tym razem z fastPay Wildcats. Była to bardzo dynamiczna gra i przez większość czasu żadna z ekip nie mogła zapewnić sobie większej przewagi w złocie. Ostatecznie to jednak Żbiki okazały się mocniejsze w tym pojedynku.

MAD Lions 0:1 fastPay Wildcats
Armut
Lee Sin
StarScreen
Urgot
Elyoya
Olaf
Ferret
Volibear
Humanoid
Zoe
Serin
Orianna
Carzzy
Tristana
HolyPhoenix
Kai’Sa
Kaiser
Nautilus
Farfetch
Leona

Już w trzeciej minucie mieliśmy do czynienia z pierwszą wymianą ciosów na górnej alei. Było blisko wtopy, jednak ostatecznie İrfan Berk „Armut” Tükek uszedł z życiem, paląc swój błysk. To była zaledwie zapowiedź tego, co nas czeka. Chwilę później pierwsza krew padła na dolnej linii po odwiedzinach leśnika tureckiej formacji. Ofiarą ganku został tylko Norman „Kaiser” Kaiser. Lwy odpowiedziały niemalże od razu szybką eliminacją na toplanerze rywali, a chwilę później przejęły także początkowego smoka.

W dziewiątej minucie MAD udało się zabić dżunglera i wspierającego rywali, co pozwoliło na zgarnięcie Herolda. Mistrzowie LEC wypracowali sobie małą przewagę, która jednak rozpłynęła się wraz z dwiema śmierciami Armuta. Wybór Urgota okazał się kluczowy w pojedynku na tej linii, ponieważ dwukrotnie do eliminacji doszło dzięki jego umiejętności specjalnej. Podczas walki o drugiego smoka doszło do dramatu. Lwy rozdzieliły się i  musiały uznać wyższość mistrzów Turkish Championship League. Po kwadransie nikt jednak nie zdołał zbudować znaczącej przewagi nad rywalem.

Świetnymi zagraniami popisał się Marek „Humanoid” Brázda, trafiając dwóch wrogów swoimi umiejętnościami. To przyczyniło się do ich śmierci podczas ważnego teamfightu i przejęcia przez Lwy trzeciego smoka w grze. Parę minut później midlaner został jednak wyłapany i usunięty z mapy. Dzięki temu Żbiki mogły zwrócić się w stronę Barona Nashora i zgarnąć jego wzmocnienie. W trzydziestej minucie doszło do bardzo chaotycznej walki, w której reprezentanci Europy nie mieli większych szans. Turecka drużyna zaskoczyła wszystkich i zwyciężyła w pierwszym meczu tego dnia.

Już za moment brazylijskie paiN Gaming podejmować będzie PSG Talon. Po pełny harmonogram i więcej informacji dotyczących Mid-Season Invitational 2021 zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Grabbz Jankos G2 Esports LEC

Jasny cel G2 na letni split LEC. "Chcemy zdominować rywali"

Cała społeczność League of Legends skupia się obecnie na Mid-Season Invitational 2021. Tym razem na międzysezonowym turnieju Starego Kontynentu nie re...