W świecie Overwatcha panuje zastój spowodowany pracami związanymi z drugą częścią gry, której premiera nastąpi... w gruncie rzeczy nie wiadomo kiedy. Tak więc ostatnie ogłoszenie Blizzarda związane z możliwością zabawy międzyplatformowej urasta do rangi ogromnego wydarzenia.

Overwatch z crossplayem

Tak więc w produkcji, która niedawno świętowała swoje piąte urodziny, pojawi się funkcja crossplay w wersji beta. Dzięki niej na serwerze będą mogli rywalizować ze sobą posiadacze wersji nie tylko na komputery osobiste, ale również tej na konsole PlayStation, Xbox oraz Nintendo Switch. Co istotne, o ile konsolowcy będą mogli wyłączyć tę opcję, tak osoby korzystające z PC będą na nią skazane. Ale nie martwcie się, bo międzyplatformowe granie nie będzie dotyczyć trybu Rywalizacji. Ma to oczywiście związek z kwestią balansu, bo na konsolach obecne jest wspomaganie celowania, które może w istotny sposób wpłynąć na kształt pojedynków.

Jednakże we wszystkich pozostałych rodzajach zabawy crossplay będzie obecny. Nie oznacza to jednak, że możliwe będzie przenoszenie postępów między platformami, bo takiej opcji Blizzard nie przewidział. A co w ogóle trzeba zrobić, by móc korzystać z nowej funkcji? Posiadacze komputerów osobistych nie muszą robić nic, zaś osoby z konsol muszą stworzyć konto Battle.net i połączyć je z kontami obsługującymi ich platformy. Więcej informacji znaleźć można pod tym adresem.