STS
fot. Polsat Games

Polska reprezentacja poza podium w Twitch Rivals Riot Games Summer Rumble

Przez ostatnie trzy dni część polskiej społeczności esportowej żyła zmaganiami Twitch Rivals, które nosiły nazwę Riot Games Summer Rumble. Po samej nazwie można się domyślić, w jakich grach toczyły się rozgrywki. Dla jasności: mowa tutaj o League of Legends, Teamfight Tactics oraz VALORANCIE. Dziesięć drużyn z różnych krajów wzięło udział w zmaganiach, a jedną z […]

Przez ostatnie trzy dni część polskiej społeczności esportowej żyła zmaganiami Twitch Rivals, które nosiły nazwę Riot Games Summer Rumble. Po samej nazwie można się domyślić, w jakich grach toczyły się rozgrywki. Dla jasności: mowa tutaj o League of Legends, Teamfight Tactics oraz VALORANCIE. Dziesięć drużyn z różnych krajów wzięło udział w zmaganiach, a jedną z nich była właśnie polska reprezentacja, której kapitanem był komentator i ekspert Polsat Games, Mikołaj „Silv4n” Sinacki.

W powołanej przez Silv4na kadrze znalazła się masa znanych nazwisk. Można tutaj wymienić między innymi Jakuba „Kubona” Turewicza, Macieja „Kezmana” Gramackiego czy Jakuba „Lothara” Szygulskiego. Same rozgrywki toczyły się o niemałe nagrody, bowiem w puli nagród znalazło się ponad 550 tysięcy złotych.

Drużyna League of Legends najlepsza z całej trójki

Z trzech powołanych do różnych gier zespołów najlepiej poradził sobie ten rywalizujący w LoL-u. Zdobył on 9 punktów, co było trzecim najlepszym wynikiem w klasyfikacji, meldując się jednocześnie na podium. W walce o trzecie miejsce podopieczni Silv4na zmierzyli się z formacją Jonasa „AverageJonasa” Navarsete’a. Gracze reprezentanta Teamu Liquid okazali się jednak za słabi dla Artura „Rybsona” Gębicza i spółki.

Odrobinę gorzej wyglądała polska drużyna w zmaganiach TFT i VALORANTA. W FPS-ie ze stajni Riot Games nasi rodacy wywalczyli zaledwie 6 na możliwych 12 punktów, natomiast w przypadku auto-battlera liczba ta wynosiła osiem. Niemniej po zsumowaniu wszystkich wyników pozwoliło to ekipie Silv4ana na osiągnięcie piątego miejsca w klasyfikacji generalnej, zaledwie punkt za trzecią i czwartą lokatą. Zresztą, patrząc na ogrom problemów technicznych, jak podkreśla sam Sinacki, jest to dobry rezultat, z którego jest on dumny.

Turcy najlepsi w Twitch Rivals Riot Games Summer Rumble

Całe zmagania ostatecznie wygrała reprezentacja Turcji dowodzona przez KendineMuzisyen. Ta zajęła bowiem pierwsze miejsce w rywalizacji TFT, drugie w VALORANCIE i dopiero siódme w LoL-u. Drugą największą liczbę punktów uzyskał francuski zespół Kamet0, a podium zamknęła ekipa hiszpańska formacja CooLifeGame.

Tagi: , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Czy TSM i CLG podtrzymają świetną formę? Startuje czwarta kolejka LCS

Już wkrótce za oceanem rozpocznie się czwarta kolejka League of Legends Championship Series. W zeszłym tygodniu doszło do dużych zmian na szczycie tab...