STS
fot. EPICENTER

NAVI wraca na szczyt rankingu HLTV

Intel Extreme Masters Cologne 2021 dobiegło końca, z czystym sumieniem możemy więc spojrzeć na to, co wydarzyło się w rankingu HLTV. A wydarzyło się naprawdę sporo – włącznie z pierwszą od trzech miesięcy zmianą na fotelu lidera. NAVI wraca na szczyt Ze szczytu zestawienia po raz pierwszy od kwietnia spadło bowiem Gambit Esports, które w […]

Intel Extreme Masters Cologne 2021 dobiegło końca, z czystym sumieniem możemy więc spojrzeć na to, co wydarzyło się w rankingu HLTV. A wydarzyło się naprawdę sporo – włącznie z pierwszą od trzech miesięcy zmianą na fotelu lidera.

NAVI wraca na szczyt

Ze szczytu zestawienia po raz pierwszy od kwietnia spadło bowiem Gambit Esports, które w Kolonii zaprezentowało się poniżej oczekiwań, odpadając już w ćwierćfinale. Gorszą formę rywali skrzętnie wykorzystało za to Natus Vincere, które wczoraj mogło wznieść mistrzowskie trofeum IEM-a, a dziś wskoczyło na pierwsze miejsce rankingu. Co ciekawe, Oleksandr „s1mple” Kostyliev i jego koledzy po raz ostatni na szczycie znajdowali się 5 kwietnia, czyli dość dawno temu. Ponadto na podium po dłuższej nieobecności powróciło Astralis, a przecież jeszcze niedawno Duńczycy byli o krok od tego, by w ogóle wypaść poza czołową dziesiątkę. A skoro już o top 10 mowa – po blisko ośmiu miesiącach przerwy w gronie tym ponownie znalazł się FaZe Clan, który na niemieckiej ziemi finiszował w najlepszej czwórce!

CZYTAJ TEŻ:
Ranking polskich drużyn CS:GO by Cybersport.pl

AGO bez zmian, Anonymo i Wisła All iN! w dół

Bez zmian za to jeżeli chodzi o polskie składy w top 30. Nadal znajdziemy tam jedynie x-kom AGO, które podobnie jak przed tygodniem znajduje się na 29. miejscu. Problem w tym, że grupa pościgowa w postaci Anonymo Esports i Wisły All iN! Games Kraków bynajmniej nie zmniejszyła swojej straty do Jastrzębi. Zamiast tego Anonimowi stracili trzy, a Biała Gwiazda aż dwanaście pozycji! Na drugim biegunie znalazł się natomiast MAD DOG’S PACT. Podopieczni Vincenta „VinSa” Jozefiaka w minionym tygodniu rozegrali siedem spotkań, z czego wygrali cztery. To wystarczyło, bo awansowali oni o dziewiętnaście szczebli i tym samym weszli do siódmej dziesiątki rankingu.

Pierwsza dziesiątka rankingu HLTV oraz pozycje polskich składów wyglądają następująco:

1 1. Natus Vincere 965 pkt
1 2. Gambit Esports 895 pkt
3. G2 Esports 661 pkt
6 4. Astralis 418 pkt
4 5. Virtus.pro 387 pkt
11 6. FaZe Clan 368 pkt
3 7. Heroic 344 pkt
2 8. BIG 339 pkt
4 9. Ninjas in Pyjamas 317 pkt
3 10. Team Vitality 296 pkt
29. x-kom AGO 67 pkt
3 53. Anonymo Esports 30 pkt
12 56. Wisła All iN! Games Kraków 29 pkt
19 64. MAD DOG’S PACT 20 pkt
4 79. Izako Boars 14 pkt
2 100. Illuminar Gaming 10 pkt
3 109. HONORIS 9 pkt
13 205. Tarczyński Protein Team 2 pkt
2 240. PGE Turów Zgorzelec 1 pkt
3 242. GGPredict VIXIT 1 pkt
3 255. los kogutos 0 pkt

Pełną wersję aktualnego rankingu można zobaczyć tutaj. Kolejne notowanie już 26 lipca.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Czołówka sceny CS:GO rusza na wakacje. Co oglądać w tym czasie?

Już dawno temu przywykliśmy do tego, że lista spotkań w serwisie HLTV każdego dnia pęka w szwach, a kolejne turnieje i rozgrywki dosłownie nakładają s...