Wtorkowe spotkania w ramach Trinity Force Pucharu Polski mocno zaostrzyły apetyty fanów polskiego League of Legends przed dzisiejszą kolejką meczową. I choć na pierwszy rzut oka większość występujących wieczorem zespołów zdaje się być anonimowa, to w praktyce to nadal ci sami gracze, których dobrze znamy z Ultraligi, ale zestawieni w innych konfiguracjach.

Illuminar kontra trójka z K1CK

O 17:30 czeka nas konfrontacja aktualnych wicemistrzów Polski, Illuminar Gaming z formacją Ricardo and Friends. Dla tych z Was, którzy nie śledzili kwalifikacji – Ricardo and Friends to zespół, w którego składzie znajdziemy trójkę graczy K1CK: Toniego "Sacre" Sabalicia, Stefana "Stefana" Nikolicia oraz Łukasza "Pukiego Style'a" Zygmunciaka, a razem z nimi zagrają Török "Meight" Máté i Wojciech "Wojtuś" Świder. Z kolei IHG pozostało w pełni przy swoim ultraligowym składzie, co zapowiada naprawdę ekscytujący pojedynek. Będzie to poniekąd rewanż za play-offy ostatniego sezonu Mistrzostw Polski. Wtedy lepsze było Illuminar, które po zaciętej serii wygrało 3:2. Teraz przed drużyną Kamila "LeQu" Rosika stoi teoretycznie łatwiejsze zadanie, bo stary skład K1CK został uszczuplony o Mateusza "Matislawa" Zagórskiego i Oskara "Raxxo" Bazydło. Ich następcy jak na razie nie rzucili widzów na kolana, bo samo przebrnięcie przez pucharowe kwalifikacje było dla R&F nie lada wyzwaniem. Jednak kto wie, może nieco więcej wspólnie rozegranych gier potrzebne było całemu zespołowi by teraz, na etapie turnieju głównego, pokazać swoje prawdziwe oblicze. Przekonamy się już o 17:30.

Kto drugim finalistą drabinki wygranych w grupie B?

Druga dzisiejsza seria również zapowiada się świetnie. Zarówno Dragon Enjoyers, jak i elo turyści to ekscytujące drużyny złożone w większości ze stosunkowo młodych zawodników, którzy doświadczyli gry na wyższym poziomie. W barwach Dragon Enjoyers wystąpią Dawid "sheru" Wojewoda, Wiktor "Witek" Dzięgiel, Kuba "Kralzer" Tylman, Paweł "mumek" Janiak i Kuba "iGepard" Kowasz. Ich rywalami będą zaś chociażby Bartosz "Sater" Szabliński, Kim "Noodle" Kroon czy Konrad "Kaseko" Szewczak. Forma obu zespołów stoi pod dużym znakiem zapytania, bo nigdy wcześniej nie widzieliśmy wyżej wymienionych graczy wspólnie tworzących zespół. Trudno też było śledzić ich drogę przez kwalifikacje z racji na ograniczoną liczbę streamów. Cieszy więc fakt, że nareszcie zobaczymy obie te formacje na oficjalnej transmisji, która rozwieje wątpliwości dotyczące formy poszczególnych zawodników.

Piątek, 29 października
17:30 Illuminar Gaming vs Ricardo and Friends BO3
20:30 elo turyści vs Dragon Enjoyers BO3

Transmisję z turnieju znajdziecie na kanałach Polsat Games na platformach Twitch i YouTube. Pierwszy mecz zaplanowany jest na 17:30.