STS
fot. ESL/Stephanie Lieske

Najlepsi gracze CS:GO 2021 roku wg HLTV – 6. HObbit⁠

Serwis HLTV nie zwalnia tempa i dziś ujawnił nam kolejnego zawodnika ze swojej listy najlepszych graczy CS:GO w 2021 roku. Co ciekawe, po raz piąty z rzędu wybór padł na zawodnika z Europy Wschodniej, gdyż na szóstym miejscu znalazł się Abay „⁠HObbit⁠” Khasenov z Gambit Esports.

Powrót po czterech latach

Co ciekawe, doświadczony Kazach w przeszłości miał już okazję znaleźć się w gronie czołowych graczy świata, niemniej miało to miejsce jeszcze w 2017 roku. Jest to więc dla niego powrót po aż czteroletniej przerwie. I to powrót zasłużony, bo 27-latek był zgodnie z oczekiwaniami filarem Gambit, w dużym stopniu przyczyniając się do ubiegłorocznych sukcesów. Najlepszym dowodem na to są dwa tytuły MVP, które padły łupem Khasenova w ramach uznania za jego występy podczas EPIC League CIS oraz wiosennych finałów BLAST Premier 2021. Do tego dołożył on również dziewięć tytułów EVP, w tym jeden zgarnięty przy okazji Majora w Sztokholmie. Pełnię swoich umiejętności kazachski strzelec pokazywał w starciach z największymi. W tego typu pojedynkach wypracował rating 1,14 i tylko czterech przedstawicieli pro sceny wypadło pod tym względem lepiej.

Przy okazji dzisiejszego wyróżnienia HObbit wskazał zawodnika, który może zostać przyszłą gwiazdą. I podobnie jak wczoraj Denis „⁠electroNic⁠” Sharipov, tak i on wskazał na Petra „⁠fame’a⁠” Bolysheva z K23. – Chciałbym w przyszłości zobaczyć w najlepszej dwudziestce świata fame’a z K23. Lubię sposób, w jaki gra – komplementował rosyjskiego 18-latka. Przy okazji w oko Khasenova wpadł też Mario „⁠malbsMd⁠” Samayoa, który dopiero co zamienił Team One na 00 Nation. – Muszę też wspomnieć o malbsMd. Pamiętam go z meczu, który rozegrał z nami i spisał się wtedy bardzo dobrze – stwierdził lider Gambit.

Lista zaprezentowanych do tej pory graczy top 20 wg HLTV wygląda tak:

# Zawodnik Drużyna
6. Abay „⁠HObbit⁠” Khasenov Gambit Esports
7. Denis „⁠electroNic⁠” Sharipov Natus Vincere
8. Mareks „YEKINDAR” Gaļinskis Virtus.pro
9. Valeriy „⁠b1t⁠” Vakhovskiy Natus Vincere
10. Dzhami „⁠Jame⁠” Ali Virtus.pro
11. Nicolai „⁠dev1ce⁠” Reedtz Ninjas in Pyjamas
12. Nemanja „⁠huNter-⁠” Kovač G2 Esports
13. Benjamin „⁠blameF⁠” Bremer Astralis
14. Keith „⁠NAF⁠” Markovic Team Liquid
15. Kaike „⁠KSCERATO⁠” Cerato FURIA Esports
16. Martin „⁠stavn⁠” Lund Heroic
17. Russel „⁠Twistzz⁠” Van Dulken FaZe Clan
18. Robin „ropz” Kool MOUZ
19. Jonathan „⁠EliGE⁠” Jablonowski Team Liquid
20. Helvijs „broky” Saukants FaZe Clan

Zdobywcę pierwszego miejsca i tytułu najlepszego zawodnika 2021 roku poznamy już 22 stycznia.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Nowy sezon w FIFA Mobile. Zapowiedziano przełomowe zmiany!

Co nowego w FIFA Mobile 22? Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie EA Sports, twórcy zapowiadają ogromny przełom w grze. Zwiększony ma zostać re...