Astralis i NAVI zawodzą

Tym razem mistrzowie świata po trzymapowym boju musieli uznać wyższość Ninjas in Pyjamas. NIP-owi nie przeszkadzał nawet fakt, że ponownie musiał wspomagać się niedoświadczonym Love'em "phzym" Smidebrantem, bo NAVI zaprezentowało się zaskakująco przeciętnie. Tym samym to Skandynawowie awansowali dalej, podczas gdy liderzy światowego rankingu będą musieli poszukać szczęścia w niedzielnym meczu ostatniej szansy. Niespodziewanej porażki doznało także Astralis. Duńczycy nie byli nawet w stanie urwać mapy i ulegli Niemcom z BIG w stosunku 0:2. Taki sam wynik padł podczas spotkania pomiędzy MIBR a Teamem Vitality. Niemniej w tym wypadku obyło się bez szokujących rozstrzygnięć, bo francusko-duńska piątka bez większych problemów rozprawiła się z Brazylijczykami, którzy, ponownie jak wspomniany wcześniej NIP, korzystali ze wsparcia członka swojej akademii.

Komplet piątkowych wyników BLAST Premier Spring Groups 2022:

4 lutego

2. runda play-inów

13:00 Team Vitality 2:0 MIBR Dust2 16:10
Inferno 16:5
16:30 Ninjas in Pyjamas 2:1 Natus Vincere Nuke 11:16
Overpass 16:11
Mirage 16:7
18:30 Astralis 0:2 BIG Dust2 13:16
Mirage 7:16

Czas na rozstrzygnięcia

Dziś do gry wejdą drużyny, które w pierwszej fazie rozgrywek okazały się najlepsze. Mowa tutaj o zwycięzcach grup, którzy nie musieli przebijać się przez poprzednie dwie rundy play-inów i na serwerze pojawią się wypoczęte po kilkudniowej przerwie. W takiej sytuacji znalazło się chociażby G2 Esports. Popularni Samurajowie będą musieli jednak mocno się spiąć, gdyż na ich drodze stanie Team Vitality. Z pewnością będzie to szczególny pojedynek dla Rémy'ego "XTQZZZ" Quoniama, który obecnie pełni rolę trenera G2, a jeszcze do niedawna odpowiadał za wyniki Vitality. Później czeka nas też mecz pomiędzy Ninjas in Pyjamas a OG, co oznacza, że szansę na awans będzie mieć Mateusz "mantuu" Wilczewski. Sobotnie zmagania zakończy natomiast starcie BIG z FaZe Clanem i nie ulega wątpliwości, że to podopieczni amerykańskiej organizacji uchodzić będą tu za faworytów.

Sobotni harmonogram BLAST Premier Spring Groups 2022:

5 lutego

3. runda play-inów

13:00 G2 Esports vs Team Vitality BO3
16:30 OG vs Ninjas in Pyjamas BO3
18:30 FaZe Clan vs BIG BO3

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem będzie można obejrzeć na oficjalnym kanale ESPORT NOW na Twitchu. Po więcej informacji na temat finałów BLAST Premier Spring Groups 2022 zapraszamy do naszej relacji.