The International 11 w Singapurze nagrodą dla fanów

Po pierwszej grze finału Stockholm Majora między amerykańskim underdogiem w postaci TSM a OG został ukazany materiał, na który wszyscy czekali. Materiał wideo przypomniał komentarze ostatnich momentów każdego z dziesięciu Internationalów. Na końcu zapowiedzi ujrzeliśmy panoramę Singapuru i wszystko stało się jasne. The International 11 tego lata zawita do regionu, w którym miłość do Doty jest prawdopodobnie najsilniejsza, a na pewno najgłośniejsza.

Ostatnie międzynarodowe wydarzenie w regonie SEA miało miejsce również w Singapurze. Niestety, One Esports Singapore Major, który odbył się w 2021 roku, nie miał swojej najbardziej istotnej części. Przez pandemię covid świat ucichł razem z trybunami w Singapurze. Fani w tym sympatycznym regionie tworzą inną atmosferę. Atmosferę walki na śmierć i życie, gdzie każde zagranie potrafi być docenione burzą oklasków, a częściej krzyków. Najsłynniejszym przykładem "szalonych" fanów tej moby są ci z 2016 roku ze stolicy Filipin — Manili. To właśnie tam OG w pełnej zwrotów akcji batalii przeciwko faworyzowanemu Virtus.pro wygrało 3:2. Poniżej możecie obejrzeć (i przede wszystkim usłyszeć), jak głośni potrafią być tamtejsi sympatycy Doty:

Historycznie The International odbywał się dwukrotnie w Europie, raz w Chinach i siedem razy w Ameryce Północnej. Co istotne, pomijając eksperymentalnego, pierwszego Internationala, pierwsze sześć edycji odbyły się w Seattle, a następna w Vancouver. Przełom nastąpił dla TI 9 w Chinach w 2019 roku. Kolejne mistrzostwa świata miały miejsce dopiero w 2021 roku w Rumunii. Można wnioskować, że najważniejsza impreza roku będzie w miarę możliwości migrować. Prawdopodobnym kierunkiem dla Valve po Azji Południowej jest Ukraina (o ile wojna się zakończy) bądź Ameryka Południowa. Tytułu w Singapurze bronić będzie Team Spirit, który na Internationalu 10 pokonał PSG.LGD 3:2.