STS
Kjaerbye Endpoint
fot. Endpoint

⁠Kjaerbye⁠ wraca do gry! Mistrz świata w CS:GO z 2017 roku znalazł pracodawcę

Endpoint CeX zakończyło przebudowę swojego składu CS:GO. Kilka tygodni temu brytyjska organizacja zatrudniła nowego szkoleniowca, Allana „Rejina” Petersena, dziś zaś zaprezentowała piątego członka drużyny. A ten, podobnie jak wspomniany trener, pochodzi z Danii.

Mocny start i koniec bez happy endu

Co ciekawe, wybór Endpoint padł na Markusa „⁠Kjaerbye⁠go” Kjærbyego. Swego czasu 24-letni dziś zawodnik uchodził za ogromny talent. Nie mogło być zresztą inaczej, skoro w wieku zaledwie 18-lat sięgnął on po mistrzostwo świata, zostając przy okazji wybranym MVP całego turnieju. Potem jednak kariera duńskiego strzelca się załamała, co było spowodowane m.in. nieodpowiednimi decyzjami transferowymi związanymi z przenosinami najpierw z Astralis do North, a potem z North do FaZe Clanu. W efekcie Kjærbye ostatni oficjalny mecz rozegrał rok temu, gdyż z powodu problemów związanych m.in. z wypaleniem psychicznym postanowił on zakończyć karierę. Wydawało się więc, że ta piękna historia nie będzie mieć happy endu.

Powrót po rocznej przerwie

Niemniej kilka tygodni temu Duńczyk potwierdził, że dzięki pracy nad samym sobą odzyskał stabilizację i jest gotowy powrócić do gry. Co ciekawe, znalazł się on potem nawet w składzie na Majora w Antwerpii, gdyż Heroic zgłosiło go jako swojego rezerwowego, chociaż finalnie nie skorzystało z jego usług. Wobec tego 24-latek zamelduje się na serwerze dopiero teraz, zajmując miejsce odsuniętego jeszcze w maju Mohammada „BOROSA” Malhasa. – Cieszę się, że w Endpoint znalazłem idealne miejsce, by ponownie wziąć karabin w ręce. Stojący za tą organizacją ludzie i cała kultura, którą stworzyli, niezmiennie udowadniają mi, że struktury te umożliwiają graczom wykorzystanie pełni potencjału, a to jest dokładnie to, czego szukam – przyznał Kjaerbye⁠.

Wprowadzenie Markusa do składu CS-a w Endpoint to naprawdę ekscytująca perspektywa – zapewnił z kolei dyrektor generalny organizacji, Adam Jessop. – Nie da się zaprzeczyć skali talentu i doświadczenia, która wniesie ze sobą do składu. Po odbyciu kilku wspólnych rozmów w pełni wierzę, że jest on niezmiennie oddany i skupiony, a także gotowy, by kontynuować swoją karierę, my z kolei możemy pomóc mu w tej podróży. Odzyskał on odpowiedni balans w sferze psychicznej i mentalnej, co z kolei dobrze współgra z naszymi celami i dla obu stron było kluczowym elementem decyzji o współpracy – zakończył.

Skład Endpoint CeX prezentuje się następująco:

Kia „Surreal” Man
Joey „CRUC1AL” Steusel
Max „MiGHTYMAX” Heath
Guy „Nertz” Iluz
Markus „⁠Kjaerbye⁠” Kjærbye
Allan „Rejin” Petersen (trener)
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Czypsy, Iron Wolves

Start ligi włoskiej, kolejne mecze w Niemczech i Grecji. Gdzie dzisiaj grają Polacy w ERL-ach?

Polacy na niemieckiej emigracji Pierwszy dzień drugiego tygodnia Prime League rozpoczynamy występem Tomasza "Eścika" Skwarczyńskiego o godzinie 18:00...