fot. Fomos

Coach Park odchodzi z CJ Entus, skupi się na League of Legends

Smutna wiadomość dla całego zespołu CJ Entus. Legendarny trener, Park Yong Woon, który od lipca 2013 roku zajmował się dywizją StarCraft 2, postanowił porzucić dotychczasową funkcję i podpisać kontrakt z nieokreśloną jeszcze, chińską drużyną League of Legends. Ta ma występować w LSPL – tamtejszym odpowiedniku amerykańskiego lub europejskiego Challenger Series. Najprawdopodobniej zaważyły pieniądze: Coach Park znany jest jako jeden z najlepszych (jeśli nie najlepszy) trener w historii koreańskiego e-sportu, a wartość jego pensji często przekraczała zarobki progamerów.

O całej sprawie jako pierwszy informował Kenzi, dziennikarz pracujący dla Fomos. Koreańczyk nie podał jednak nazwy zespołu, do którego dołącza Park. Wiemy jedynie, że drużyna ta znajduje się w drugiej lidze chińskich rozgrywek League of Legends. Coach Park w swojej karierze prowadził do wielu zwycięstw m.in. SK Telecom T1, który pod koniec epoki Brood War wystąpił w czterech finałach Proleague z rzędu, przy czym wygrał dwa razy. Po premierze SC2 Koreańczyk podpisał kontrakt z koalicją Evil Geniuses – Team Liquid, a efekty jego pracy było widać po kilku tygodniach. Najsłabsza drużyna w Proleague nagle zaczęła wygrywać kluczowe spotkania, a Jaedong odzyskał dawno utraconą formę. Następnie Coach Park dołączył do CJ Entus, a pod jego opieką na szerokie wody wypłynęli przede wszystkim herO i ByuL, choć pozostali zawodnicy również zanotowali ogromny wzrost umiejętności.

Coach Park specjalizuje się przede wszystkim w szlifowaniu talentu młodych zawodników. Cechował się także doskonałą (choć nie najlepszą na scenie) znajomością obu części StarCrafta, gdyż sam niegdyś występował jako progamer. Pod jego opieką jakikolwiek zespół e-sportowy powinien wznieść się na wyżyny swoich możliwości.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Nowa mapa FMPONE - de_santorini

Shawn ''FMPONE'' Snelling, który odpowiedzialny jest za stworzenie takich map jak chociażby de_cache, czy de_season opublikował właśnie swoje najnowsz...