fot. ESL

Byli gracze NRG stworzyli nowy zespół

W połowie grudnia podziękowała im ich dotychczasowa organizacji, a dziś założyli nowy zespół. O kim mowa? O Johannesie „tabseNie” Wodarzu, Fatihu „gobie b” Dayiku oraz Nikoli „LEGIJI” Niniciu. Wspomniana trójka, która jeszcze pod koniec roku reprezentowała barwy NRG eSports, ogłosiła właśnie powstanie drużyny pod nazwą BIG.

Wraz z nimi jej skład tworzyć będą także Johannes „nex” Maget i Kevin „keev” Bartholomäus. Ten pierwszy jeszcze w sierpniu został odsunięty od ekipy mousesports, drugi zaś pod koniec 2016 roku nieoczekiwanie opuścił coraz lepiej radzące sobie ALTERNATE aTTaX.

Po naszym rocznym pobycie w NRG, Johannes, Niko i ja zdecydowaliśmy się powrócić do Niemiec i razem stworzyć nową, niemiecką drużynę, o której zawsze marzyliśmy – poinformował w swoim oświadczeniu gob b. – Od dawna mieliśmy ten skład w głowie, dlatego też zdecydowaliśmy się zapłacić klauzulę wykupu za Joego i Kevina. Chcielibyśmy podziękować ich dotychczasowym zespołom za złożenie uczciwej oferty oraz szybkie i sprawne załatwienie sprawy. Od teraz chcemy skupić się na naszej grze oraz dostosowaniu się do nowych realiów. W nadchodzących tygodniach będziemy na bieżąco informować o naszej sytuacji. Jesteśmy także otwarci na wszelkie propozycje biznesowe – zakończył.

Pierwszy mecz nowej ekipy będzie miał miejsce już 9 stycznia. Wtedy to zmierzy się ona z mousesport w 1/8 finału zamkniętych eliminacji do DreamHack Masters Las Vegas 2017.

Obecny skład BIG prezentuje się następująco:

  • Fatih „gob b” Dayik
  • Nikola „LEGIJA” Ninić
  • Johannes „tabseN” Wodarz
  • Johannes „nex” Maget
  • Kevin „keev” Bartholomäus
Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Znamy harmonogram finałów 23. sezonu ESEA Premier

Już 5 stycznia rozpoczną się finały 23. sezonu ESEA Premier. W gronie uczestników amerykańskich zawodów znalazł się m.in. Team Kinguin, który powalczy...