LEC 2020 Summer Split

Informacje

Nazwa League of Legends European Championship 2020 Summer Split
Data 12 czerwca 2020 – 9 sierpnia 2020
Miejsce Berlin, Niemcy
Gra League of Legends
Uczestników 10
Format • Double Round Robin (mecze BO1)
• Faza pucharowa (mecze BO5)

Uczestnicy

Excel Esports

Fnatic

G2 Esports

MAD Lions

Misfits Gaming

Kryze Bwipo Wunder Orome Dan Dan
Caedrel Selfmade Jankos Shad0w Razork
Special Nemesis Caps Humanoid FEBIVEN
Patrik Rekkles Perkz Carzzy Kobbe
Tore Hylissang P1noy Kaiser Doss
Mikyx
YoungBuck Mithy Grabbz Mac Jandro

Origen

Rogue

FC Schalke 04

SK Gaming

Team Vitality

Alphari Finn Odoamne Jenax Cabochard
Xerxe Inspired Lurox Trick Nji
Nukeduck Larssen Gillius ZaZee Milica
Upset Hans sama Abbedagge Crownshot Comp
Destiny Vander Innaxe LIMIT labrov
Jactroll Neon
Nukes
Dreams
Guilhoto fredy122 Dylan Falco Jesiz Duke
Zmiany w składach
Tydzień 2., dzień 1. Innaxe Neon
Tydzień 2., dzień 1. Nukes Dreams
Tydzień 3., dzień 2. Lurox Gillius
Tydzień 4., dzień 1. Perkz P1noy
Tydzień 5., dzień 1. P1noy Perkz
Tydzień 5., dzień 1. Destiny Jactroll
Tydzień 5., dzień 1. Nji ▲  Skeanz

Klasyfikacja grupowa

# Drużyna M W P % wygranych
1. Rogue 18 13 5 72%
2. MAD Lions 18 12 6 66%
3. G2 Esports 18 11 7 61%
4. SK Gaming 17 9 8 53%
5. Fnatic 17 8 9 47%
6. FC Schalke 04 18 8 10 44%
7. Excel Esports 18 8 10 44%
8. Misfits Gaming 18 7 11 39%
9. Team Vitality 18 7 11 39%
10. Origen 18 6 12 33%
Legenda:
 Awans do górnej części drabinki fazy pucharowej
 Awans do dolnej części drabinki fazy pucharowej
 Brak awansu do fazy pucharowej

Faza ligowa


1. tydzień
12 czerwca
18:00 G2 Esports 1:0 MAD Lions BO1
19:00 Team Vitality 1:0 FC Schalke 04 BO1
20:00 SK Gaming 1:0 Origen BO1
21:00 Rogue 1:0 Excel Esports BO1
22:00 Misfits Gaming 0:1 Fnatic BO1
13 czerwca
17:00 SK Gaming 1:0 FC Schalke 04 BO1
18:00 Misfits Gaming 0:1 Rogue BO1
19:00 MAD Lions 1:0 Excel Esports BO1
20:00 Team Vitality 0:1 Fnatic BO1
21:00 G2 Esports 0:1 Origen BO1
14 czerwca
17:00 MAD Lions 1:0 SK Gaming BO1
18:00 Rogue 1:0 FC Schalke 04 BO1
19:00 Misfits Gaming 1:0 Origen BO1
20:00 Team Vitality 1:0 G2 Esports BO1
21:00 Fnatic 1:0 Excel Esports BO1

2. tydzień
19 czerwca
18:00 Rogue 1:0 Team Vitality BO1
19:00 Misfits Gaming 0:1 SK Gaming BO1
20:00 FC Schalke 04 0:1 G2 Esports BO1
21:00 Excel Esports 0:1 Origen BO1
22:00 Fnatic 0:1 MAD Lions BO1
20 czerwca
17:00 SK Gaming 0:1 Excel Esports BO1
18:00 FC Schalke 04 0:1 Misfits Gaming BO1
19:00 MAD Lions 1:0 Team Vitality BO1
20:00 G2 Esports 1:0 Rogue BO1
21:00 Fnatic 0:1 Origen BO1

3. tydzień
26 czerwca
18:00 Excel Esports 1:0 FC Schalke 04 BO1
19:00 Team Vitality 0:1 Misfits Gaming BO1
20:00 G2 Esports 0:1 SK Gaming BO1
21:00 MAD Lions 1:0 Origen BO1
22:00 Fnatic 0:1 Rogue BO1
27 czerwca
17:00 SK Gaming 0:1 Team Vitality BO1
18:00 Excel Esports 0:1 Misfits Gaming BO1
19:00 Origen 1:0 FC Schalke 04 BO1
20:00 MAD Lions 1:0 Rogue BO1
21:00 G2 Esports 1:0 Fnatic BO1

4. tydzień
3 lipca
18:00 Excel Esports 1:0 Team Vitality BO1
19:00 FC Schalke 04 0:1 MAD Lions BO1
20:00 Fnatic 1:0 SK Gaming BO1
21:00 Rogue 1:0 Origen BO1
22:00 G2 Esports 1:0 Misfits Gaming BO1
4 lipca
17:00 Rogue 1:0 SK Gaming BO1
18:00 Team Vitality 1:0 Origen BO1
19:00 Fnatic 0:1 FC Schalke 04 BO1
20:00 G2 Esports 0:1 Excel Esports BO1
21:00 Misfits Gaming 1:0 MAD Lions BO1

5. tydzień
17 lipca
18:00 Team Vitality 0:1 SK Gaming BO1
19:00 Rogue 1:0 FC Schalke 04 BO1
20:00 Fnatic 1:0 Misfits Gaming BO1
21:00 Excel Esport 0:1 MAD Lions BO1
22:00 G2 Esports 0:1 Origen BO1
18 lipca
17:00 SK Gaming 1:0 FC Schalke 04 BO1
18:00 Excel Esports 0:1 Rogue BO1
19:00 Origen 1:0 Misfits Gaming BO1
20:00 Team Vitality 0:1 Fnatic BO1
21:00 MAD Lions 1:0 G2 Esports BO1

6. tydzień
24 lipca
18:00 SK Gaming 0:1 Excel Esports BO1
19:00 Origen 0:1 Team Vitality BO1
20:00 G2 Esports 0:1 FC Schalke 04 BO1
21:00 Misfits Gaming 0:1 Rogue BO1
22:00 Fnatic 0:1 MAD Lions BO1
25 lipca
17:00 Team Vitality 0:1 Excel Esports BO1
18:00 Misfits Gaming 0:1 FC Schalke 04 BO1
19:00 MAD Lions 0:1 SK Gaming BO1
20:00 Fnatic 1:0 Origen BO1
21:00 Rogue 0:1 G2 Esports BO1

7. tydzień
31 lipca
18:00 FC Schalke 04 1:0 Excel Esports BO1
19:00 Misfits Gaming 1:0 SK Gaming BO1
20:00 MAD Lions 1:0 Origen BO1
21:00 Team Vitality 0:1 G2 Esports BO1
22:00 Fnatic 0:1 Rogue BO1
1 sierpnia
17:00 FC Schalke 04 1:0 Origen BO1
18:00 Misfits Gaming 0:1 Excel Esports BO1
19:00 Rogue 0:1 SK Gaming BO1
20:00 Team Vitality 1:0 MAD Lions BO1
21:00 G2 Esports 1:0 Fnatic BO1

8. tydzień
7 sierpnia
18:00 Team Vitality 1:0 Rogue BO1
19:00 Excel Esports 1:0 Origen BO1
20:00 Fnatic 0:1 FC Schalke 04 BO1
21:00 Misfits Gaming 0:1 MAD Lions BO1
22:00 G2 Esports 1:0 SK Gaming BO1
8 sierpnia
17:00 Team Vitality 0:1 FC Schalke 04 BO1
18:00 Origen 0:1 SK Gaming BO1
19:00 Fnatic 1:0 Excel Esports BO1
20:00 Misfits Gaming 0:1 G2 Esports BO1
21:00 MAD Lions 0:1 Rogue BO1
9 sierpnia
17:00 Team Vitality 0:1 Misfits Gaming BO1
18:00 MAD Lions 0:1 FC Schalke 04 BO1
19:00 Rogue 1:0 Origen BO1
20:00 G2 Esports 1:0 Excel Esports BO1
21:00 Fnatic 1:0 SK Gaming BO1

Faza pucharowa

Półfinał UB Finał UB Finał
Rogue 0
Fnatic 3
Fnatic 3
G2 2
G2 3
MAD 1 Fnatic 0
G2 3
1. runda LB 2. runda LB 3. runda LB Finał LB
G2 3
Rogue 3 Rogue 2
MAD 3 MAD 0
S04 3 S04 1
SK 0  

Harmonogram
21 sierpnia

1. runda drabinki przegranych

18:00 SK Gaming 0:3 FC Schalke 04 BO5
22 sierpnia

Półfinał drabinki wygranych

17:00 G2 Esports 3:1 MAD Lions BO5
23 sierpnia

Półfinał drabinki wygranych

17:00 Rogue 0:3 Fnatic BO5
28 sierpnia

2. runda drabinki przegranych

18:00 FC Schalke 04 1:3 MAD Lions BO5
29 sierpnia

Finał drabinki wygranych

17:00 G2 Esports 2:3 Fnatic BO5
30 sierpnia

3. runda drabinki przegranych

17:00 Rogue 3:0 MAD Lions BO5
5 września

Finał drabinki przegranych

17:00 G2 Esports 3:2 Rogue BO5
6 września

Finał

17:00 Fnatic 0:3 G2 Esports BO5

Transmisja

Transmisję z letniego splitu LEC 2020 będzie można oglądać na oficjalnej stronie lolesports.com oraz na kanałach Polsat Games w telewizji, na YouTube oraz Twitchu.

Tagi: , , ,