Wystartowało ich trzech, ale cel osiągnął tylko jeden. Maciej „Av3k” Krzykowski wygrał oba swoje spotkania w ramach zamkniętych eliminacji do Quake World Championship 2017. Dzięki temu już pod koniec miesiąca weźmie udział w rozgrywanych podczas QuakeConu światowych finałach.
W pierwszej rundzie Polak starł się z Kévinem „strenxem” Baézem i do pokonania Francuza potrzebował aż trzech map. O wiele łatwiej Avkowi poszło później, gdy na jego drodze stanął Anton „Cooller” Singov. Rosjanin, który kilka dni temu podpisał kontrakt z Natus Vincere, nie miał żadnych szans z Krzykowskim i poległ 0:2.
Mniej szczęścia miała pozostała dwójka graczy znad Wisły, gdyż obaj odpadli już po pierwszych meczach. Daniel „Pikawa” Pikalski wysoko przegrał z Alexandrem "BaSem" Rybinem, zaś „Krawik”, mimo prób stawienia oporu, musiał ostatecznie uznać wyższość Alexeya "Nitrino" Kartasheva.
Awans na zawody główne wywalczyli sobie tacy zawodnicy, jak:
![]() |
Xron | ![]() |
Cypherrr | ![]() |
Av3k | ![]() |
k1llsen |
![]() |
clawz | ![]() |
fazz | ![]() |
AGENT | ![]() |
noctis |
Tej nocy poznamy kolejnych dwunastu uczestników, gdyż rozegrany zostanie turniej eliminacyjny przeznaczony dla Ameryki Północnej. Z kolei światowe finały Quake World Championships 2017 odbędą się między 24 a 26 sierpnia w Dallas, zaś ich łączna pula nagród osiągnie kwotę miliona dolarów.