STS
Team Liquid - The International
fot. Valve

Team Liquid wygrywa The International i zgarnia prawie 11 milionów dolarów!

Poznaliśmy zwycięzcę największego pod względem puli nagród turnieju esportowego w historii! Nagroda główna w postaci niespełna 11 milionów dolarów powędruje na konto Teamu Liquid, który ostatniego dnia zmagań najpierw ograł LGD.ForeverYoung w finale LB, a później w wielkim finale całych rozgrywek pokonał Newbee.

Finał LB nie rozpoczął się dla Liquid najlepiej, bo to chińscy rywale międzynarodowej ekipy zgarnęli pierwszą grę, ale później Kuroky i jego koledzy zdołali odbić się od dna. Dwa kolejne starcia trafiły na ich konto, dzięki czemu wygrali całą serię 2:1, zapewniając sobie awans do finału The International 2017.

Wielki finał całego turnieju także rozstrzygnięty został po trzech grach, ale należy pamiętać, że w nim wykorzystany został tryb best of five. Tak, Team Liquid nie oddał Newbee, które przecież do finału awansowało przechodząc przez drabinkę wygranych, ani jednej potyczki. Zwycięstwo 3:0 przypieczętowało sukces zespołu, w skład którego wchodzą Fin, Jordańczyk, Bułgar, Libańczyk oraz Niemiec.

  1. Team Liquid – 10 821 352$
  2. Newbee – 3 935 037$
  3. LGD.ForeverYoung – 2 582 368$
Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

mRN powraca do ALSEN-Teamu

Po ponad roku rozłąki z organizacją Marcin "mRN" Sczes powraca do składu ALSEN-Teamu. Jeden z najbardziej utalentowanych zawodników FIFA w Polsce zade...