STS
MSI 2017 - G2 Esports
fot. Riot Games

EU LCS: G2 Esports zostaje Mistrzem Europy po raz czwarty!

G2 Esports po świetnym finale okazało się najlepsze w League of Legends Championship Series EU. Jest to czwarty tytuł tej ekipy.

G2 Esports 3:0
Misfits

Inauguracyjne starcie rozpoczęło się bardzo spokojnie. Dopiero w osiemnastej minucie agresywne wejście botlane’u oraz jungelra G2 Esports zainicjowało poważną walkę. Pierwsza krew została dobyta przez PowerOfEvila, ale niemalże od razu odpowiedział mu Perkz. Dosłownie chwilę później zobaczyliśmy kolejną walkę drużynową, która wyszła na lepsze dla graczy Misfits. Przełomowa dla przebiegu gry okazała się bitwa na środkowej alei, w której podopieczni YoungBucka zdobyli dwa zabójstwa i wieżę, dzięki czemu to starcie zaczęło być przez nich dominowane. Słabe ustawienie drużyny IgNara spowodowało, że ich rywale byli w stanie sięgnąć po pierwszy punkt w tym pojedynku.

Druga gra rozpoczęła się lepiej dla zawodników Misfits. Już w dwunastej minucie dzięki ofensywie PowerOfEvila i Maxlore’a udało im się przelać pierwszą krew. G2 jednak nie zamierzało być dłużne, choć pomimo zdobywania kolejnych zabójstw, wciąż nie mogło zdobyć przewagi. Zła decyzja o podjęciu się zdobycia wzmocnienia od Barona spowodowała, że plan drużyny Hansa Samy zawiódł. Po raz kolejny o wiele lepiej zagrał zespół Perkza, wykorzystując błędy rywali. Dzięki temu od końcowego triumfu dzieliła ich jedna mapa.

Dla Misfits nie było innej możliwości, niż zacząć szukać innego sposobu na trzykrotnych mistrzów. Na ich nieszczęście, świetne zachowanie Perkza pozwoliło mu na zdobycie pierwszej krwi, choć G2 Esports nie mogło długo cieszyć się z przewagi. Ekipa Alphariego grała o wiele agresywniej niż wcześniej. Wydawało się, że taki plan zadziała, lecz wystarczył jeden nieudany teamfight w trzydziestej czwartej minucie, aby zespół Tricka sięgnął po trzecią wygraną dzisiejszego dnia wygrywając całą serię.

Dzięki zwycięstwie z Misfits, G2 Esports zgarnia 80 000 euro, a także najwyższe rozstawienie podczas Mistrzostw Świata. Pozostałe drużyny oprócz nagrody pieniężnej otrzymują punkty, dzięki którym pokonany w dzisiejszym pojedynku także zdobywa miejsce na najważniejszym turnieju w roku.

Klasyfikacja końcowa:

1. G2 Esports
2. Misfits
3. Fnatic
4. H2K
5-6. Unicorns of Love, Splyce
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

PPC: Venatores rozpoczyna od zwycięstwa

Venatores okazało się lepsze od xxTBAxx w swoim pierwszym meczu w tym sezonie Pucharu Polski Cybersport. Zespół Sebastiana "dArka" Babińskiego wygrał...