Lee "INnoVation" Shin Hyung sięga po kolejny w swojej karierze tytuł mistrzowski. W wielkim finale trzeciego sezonu GSL Code S pokonał sOsa, który zdołał wygrać na trzech z siedmiu map. Pojedynek był wyrównany aż do finałowej rozgrywki, podczas której Terran nie dał przeciwnikowi najmniejszych szans na zwycięstwo. INnoVation momentami miał problemy ze skontrowaniem nieszablonowych taktyk Protossa, jednak w bardziej standardowych sytuacjach zdecydowanie deklasował rywala. Mistrz sezonu otrzymał czek na około 35 000 dolarów.

Zważywszy na wyniki z całego roku i aktualną formę obu zawodników, faworytem finału był INnoVation. Terran przed tym meczem zajmował drugie miejsce w koreańskim rankingu WCS, natomiast sOs znajdował się na ósmej lokacie, co nie gwarantuje mi jeszcze awansu na mistrzostwa świata podczas targów BlizzCon. Protoss wciąż ma przewagę jedynie 50 punktów nad obrońcą tytułu, ByuNem, który w sezonie 2017 grał zdecydowanie słabiej, niż się spodziewano. sOs może jeszcze zostać wyprzedzony przez kilku zawodników, a wszystko zależeć będzie od wyniku nadchodzącego GSL Super Tournament.

Finałowy pojedynek rozpoczął się od zwycięstwa sOsa na mapie Mech Depot, które zagwarantował sobie dzięki base trade'owi. Dwie kolejne rozgrywki należały do Terrana, który bez większych problemów poradził sobie z bardziej standardowymi zagrywkami Protossa. INnoVation znalazł się jednak w tarapatach po czwartej i piątej mapie. Najpierw sOs zdecydował się na zmasowany atak Adeptami, na które Terran nie miał przygotowanej odpowiedzi, a następnie, na mapie Oddysey, zagrał złotą ekspansję i proxy oracle, by po chwili spowolnić grę i zbudować kilka kolejnych Nexusów. Choć INnoVation miał zdecydowany deficyt ekonomiczny i taktyczny, to wygrywając niemal każdą bitwę znalazł się o krok od comebacku. Jego przeciwnik miał jednak zbyt dużą przewagę w budżecie, co w połączeniu z base tradem i wystawieniem Dark Templarów zmusiło Terrana do poddania się. Protoss postanowił zakończyć pojedynek na szóstej mapie grając rzadko widywany push z Zealotami i Dark Templarami, ale INnoVation był na to doskonale przygotowany. Ostatnia rozgrywka również należała do Terrana, który od początku do końca kontrolował sytuację na mapie. Nie pomogła nawet desperacka próba założenia ukrytej ekspansji i wykonania recalla z wykorzystaniem wszystkich dostępnych jednostek, w tym robotników.

INnoVation tym samym wyrównał rekord Mvp w ilości złotych medali zdobytych w mistrzostwach GSL. Dwudziestoczteroletni Koreańczyk ma na swoim koncie trzy tytuły GSL Code S, a także jedno zwycięstwo w tegorocznym GSL vs. the World. Łącznie w sezonie 2017 zdobył ponad 100 000 dolarów, a dorobek ten może jeszcze powiększyć nie tylko dzięki nadchodzącemu GSL Super Tournament, ale także dzięki WCS Global Finals, którego pula nagród sięgnie rekordowej sumy 700 000 dolarów.