Już dziś rozstrzygnięty zostanie wielki finał 15. sezonu ESL Mistrzostw Polski w League of Legends. Wczoraj do najważniejszego meczu turnieju zakwalifikował się Pompa Team, który w półfinale zdeklasował Katastrofę Awionetki. Zaraz po zakończeniu starcia udało nam się zamienić kilka słów z Mateuszem "Matislawem" Zagórskim, który w tym pojedynku zdecydowanie najbardziej wyróżniał się na tle swojej formacji.

Przed chwilą pokonaliście Katastrofę Awionetki i zakwalifikowaliście się do finału ESL MP. Jak wrażenia po meczu?

Raczej spodziewaliśmy się tego, że wygramy z Katastrofą Awionetki trzy do zera. Wiadomo, mieliśmy to na uwadze, że na lanie wszystko może się zdarzyć, ale my nawet w tym aspekcie mamy dużo więcej doświadczenia od nich. W kT grają w większości młodzi zawodnicy, dla których ESL MP to pierwsze poważne zawody. Poza posiadającym potężne doświadczenie na międzynarodowej scenie niQ'iem grają tam same nowe twarze. Dzięki temu mieliśmy nad nimi sporą przewagę również pod względem psychologicznym.

W fazie grupowej byliście jedną z tych drużyn, której early game był zdecydowanie najsilniejszą stroną. W pierwszym meczu z kT nie wyglądało to tak dobrze, ekipa Inspired przycisnęła was do muru. To efekt zaskoczenia w pierwszej grze? 

Nie, w pierwszej rozgrywce po prostu źle zagraliśmy. Zarówno ja, jak i mój duet z dolnej alejki mieliśmy przegrywające matchupy w początkowej fazie gry i w momencie, gdy nawiązała się walka na dole mapy nie byliśmy w stanie jej zwyciężyć. Wtedy trochę podupadliśmy i mieliśmy dość duży deficyt w złocie. Jednak potem okazaliśmy się być od nich znacznie lepsi nie tylko w makro, ale także pod kątem umiejętności.

Odkąd jesteś w Pompa Teamie entuzjaści polskiej sceny sporo narzekali na Twoje występy. Dziś zagrałeś fenomenalną serię, Twoje łączne KDA wyniosło aż 22. Czujesz podczas gier i treningów, że idzie Ci coraz lepiej?

Dla mnie samo bycie w Pompie jest sporym wyróżnieniem. Jestem najmłodszy i najmniej doświadczony w tej drużynie. Mystiques występował już wcześniej z chłopakami, ja z kolei jestem zupełnie nową twarzą. Wydaje mi się, że aktualnie gram dużo lepiej, niż wcześniej i pokazuje się z bardzo dobrej strony. Mam także nadzieję, że jutro poradzę sobie równie dobrze podczas finału na Illuminar Gaming.

Słyszałem, że sporo przygotowywaliście się do finałów lanowych. Jak dokładnie wyglądały wasze treningi?

Nasze przygotowania wyglądały bardzo solidnie. Codziennie graliśmy przynajmniej jeden blok scrimów. Zazwyczaj były to spotkania w trybie do trzech wygranych, choć przyznam, że czasem zdarzało nam się grać jeszcze dłuższe serie. Trenowaliśmy z naprawdę dobrymi zespołami z hiszpańskich lig i niekiedy udawało nam się na nie wygrywać, ale najważniejsze jest to, że sporo się nauczyliśmy dzięki tym spotkaniom.

Czy podczas starcia z Katastrofą Awionetki zdołałeś zauważyć coś w waszej grze, co koniecznie musicie skorygować przed spotkaniem z iHG?

Sądzę, że musimy trochę popracować nad wczesną fazą gry i przyłożyć się porządnie do wyboru postaci. Nie możemy pozwolić sobie na chwilę nieuwagi, bo wszystko może okazać się kluczowe. Z pewnością musimy starać się mówić jeszcze więcej podczas rozgrywki, ponieważ komunikacja w walkach drużynowych w finale z Illuminar Gaming będzie najważniejsza.

Właśnie, co z finałem przeciwko Illuminar Gaming, jak obstawiasz wasze szanse? Jesteście pewni zwycięstwa?

Oczywiście, że jesteśmy pewni siebie. Co prawda przegraliśmy na nich w fazie grupowej, ale wydaje mi się, że mimo wszystko byliśmy od nich lepsi. Ulegliśmy głównie przez te błędy przy Nashorach. Nawet w meczu z Katastrofą Awionetki było to widać, że wciąż brakuje jeszcze trochę tej pewności przy próbach podjęcia Barona. Staraliśmy się rozgrywać te aspekty bardzo zachowawczo. Wygramy z Illuminar Gaming, jeśli tylko zagramy swoje.

Finałowe spotkanie pomiędzy Illuminar Gaming a Pompa Teamem rozpocznie się o godzinie 13:00. Transmisja z wielkiego finału 15. sezonu ESL Mistrzostw Polski w LoL-a będzie dostępna na kanale ESL.TV Polska. Zapraszamy również do naszej relacji tekstowej, w której znajdziecie więcej szczegółowych informacji na temat ESL MP.