Za nami mecz o 3. miejsce 15. sezonu ESL Mistrzostw Polski w League of Legends. Ostatecznie z brązowymi medalami do domu wrócą reprezentanci Katastrofy Awionetki, którzy ograli Zaprzęg w dwóch potyczkach.

Zaprzęg 0 : 2
Katastrofa Awionetki

Pierwsze starcie rozpoczęło się od wyprowadzonego przez Crazy'ego kapitalnego ataku na górną alejkę, który zaowocował w dwa zabójstwa. Niemniej jednak to była jedna z niewielu udanych akcji Zaprzęgu, bowiem od tamtego momentu to Katastrofa Awionetki przejęła kontrolę nad losami meczu. Inspired i reszta dużo lepiej poruszali się po Summoner's Rift i popisywali się świetnymi rotacjami. kT wychodziło na plus w każdej z wymian, co szybko przerodziło się w ogromne prowadzenie. Zaprzęg co chwilę tracił kolejne wieże, a ich dolny inhibitor upadł już w 19. minucie. W ostatniej walce drużynowej ekipa niQ'a znów zmasakrowała oponentów, zmuszając ich do poddania się.

W drugiej potyczce Katastrofa Awionetki od początku skupiła się na stłamszeniu buca, który na Summoner's Rift przywołał Syndrę. Zaprzęg starał się odpowiedzieć na agresję Inspireda, lecz nic z tego nie wychodziło. niQ i reszta dość szybko podjęli Nashora, co wyglądało na niezbyt dobrą decyzję. Niemniej jednak po wygranej przy Baronie Zaprzęg znów przegrał walkę i ostatecznie kT zdobyło upragnione fioletowe wzmocnienie. Od tamtego momentu Katastrofa Awionetki kontrolowała przebieg gry, nacierając na bazę oponenta. W okolicach 31. minuty grający Kog'Mawem Renifer został wyłapany w górnej części dżungli, co raz jeszcze umożliwiło Katastrofie zabranie Barona. Później oglądaliśmy już tylko natarcie na bazę Zaprzęgu i gładkie wykończenie potyczki.

Dzięki zwycięstwu nad Zaprzęgiem w meczu o 3. miejsce Katastrofa Awionetki stała się bogatsza o 7000 zł. Zaprzęg natomiast wróci do domu z 4000 zł.