Emocji związanych z Pucharem Polski Cybersport ciąg dalszy. Po wyłonieniu par ćwierćfinałowych przyszedł czas na pierwsze pojedynki. Dziś zobaczymy w grze m.in. zwycięzców pierwszej edycji turnieju oraz obecnych ESL Mistrzów Polski.

W pierwszym spotkaniu zobaczymy Pompa Team oraz Katastrofę Awionetki. Dla wielu jest to starcie zapowiadane jako hit górnej części drabinki. Doświadczenie zmierzy się z młodością, gdyż jak powszechnie wiadomo, drużyna Mystiquesa posiada w swoim składzie graczy, którzy mają na swoim koncie kilka sukcesów i grę w zagranicznych zespołach. Ich rywale natomiast są zespołem, który jest doskonale znany na polskiej scenie, lecz wciąż nie udowodnił swojej wartości. Dziś będzie mieć do tego jedną z pierwszych okazji. Wielu spisuje jednak kT na straty, wskazując jednoznacznie na Pompę Team jako faworyta.

Tuż po tym starciu przejdziemy do dolnej części drabinki, gdzie zmierzą się ze sobą Illuminar Gaming oraz Team 8. W tym spotkaniu wielu wskazywałoby jednego możliwego zwycięzcę, jakim jest drużyna Wojciecha "Tabasko" Kruzy, jednak w żaden sposób nie należy lekceważyć drugiego z ćwierćfinalistów. Pomimo początkowych problemów w fazie grupowej, gdzie po wygranej z Przygodą (2:1) musieli zmierzyć się z Team DPD (1:2), udało im się pokonać drużynę Grka po raz drugi, tym razem bez straty mapy i awansować do dalszej fazy turnieju. W dzisiejszym starciu rywalem Teamu 8 będzie drużyna, która od dłuższego czasu pokazuje, że zasługuje na miano najlepszego polskiego zespołu. Przegrana nie wchodzi dziś w grę, gdyż po bardzo dobrych ESL Mistrzostwach Polski w ich wykonaniu mało kto spodziewa się, że iHG mogłoby zostać pokonane.

Poniedziałek, 25 września
19:00 Pompa Team vs Katastrofa Awionetki BO3
21:00 Illuminar Gaming vs Team8 BO3

Transmisja z obu spotkań dostępna będzie na kanale ESL.TV Polska. Pełny harmonogram, składy drużyn oraz wyniki poprzednich meczów znajdziecie w naszej relacji tekstowej, która znajduje się w tym miejscu.