Za nami inauguracyjne spotkanie play-offów Pucharu Polski Cybersport. Triumfem oraz awansem do półfinału turnieju ostatecznie cieszyć mogą się zawodnicy Pompa Teamu, którzy wyeliminowali Katastrofę Awionetki w trzech piekielnie emocjonujących starciach.

Pompa Team 2 : 1 Katastrofa Awionetki

Katastrofa Awionetki rozpoczęła pierwszą potyczkę z wysokiego C. Kapitalny Zed w wykonaniu buca, co chwilę sprawiał spore problemy Pompie. Inspired i spółka błyskawicznie narzucili szybkie tempo swoim przeciwnikom i starali się stłamsić wszelkie pojawiające się próby odpowiedzi. W okolicach 20. minuty Pompa Team zdecydował się podjąć Barona, aby nieco bardziej zaistnieć w tej grze, lecz kT zainterweniowało w mgnieniu oka. Zabicie aż trzech Górskich Smoków umożliwiało Katastrofie bezproblemowo niszczyć wieże oraz grozić przeciwnikom ewentualnym ekspresowym zgładzeniem Nashora. W momencie, gdy wydawało nam się, że obie formacje chcą nieco uspokoić to starcie, grający Twitchem Defles fenomenalnie zainicjował walkę drużynową na środkowej alejce, dzięki której Katastrofa Awionetki mogła bez trudu ruszyć w kierunku przeciwnego Nexusa.

W drugiej odsłonie tej serii to Pompa Team zdecydowanie lepiej rozgrywał pierwsze minuty. Matislaw, który na Summoner's Rift przywołał Galio, zaprezentował widzom naprawdę imponujące rotacje na dolną alejkę, które znacznie przyczyniły się do uruchomienia maszynki do zabijania o nazwie Tristana. Dzięki ogromnej ilości pomocy od swoich sojuszników Puki Style zdobył aż cztery zabójstwa po zaledwie 7 minutach trwania pojedynku i zaczął dominować rywali. Katastrofa Awionetki nie była w stanie wyszukać nawet najmniejszego okienka szansy na odrobienie strat i odstawała coraz bardziej pod względem zdobytego złota oraz zabójstw. Pompa wypracowała sobie gigantyczną przewagę i zniszczyła połowę bazy przeciwników jeszcze przed pojawieniem się 20. minuty na zegarze. Kilka chwil później bucu i spółka zdecydowali się na desperacką walkę, w której koniec końców ulegli i musieli uznać wyższość Pompy.

Decydujący pojedynek należał do Pompa Teamu, który już od samego początku mocno naciskał na swoich oponentów. Katastrofa Awionetki popełniała masę błędów, a ich próby zabicia rywali oraz pozycjonowanie się na mapie pozostawiały sporo do życzenia. Cinkrof i Matislaw co chwilę popisywali się świetnymi zagrywkami, które zazwyczaj kończyły się kolejnymi zabójstwami. Drużyna Inspireda zdołała jeszcze zgarnąć Barona i wydłużyć potyczkę o kilka dodatkowych minut, lecz posiadający potężną przewagę Pompa Team nie zamierzał wypuścić awansu do półfinału Pucharu Polski Cybersport z rąk i szybko złapał byka za rogi, kończąc całą serię wynikiem 2:1.

Kolejny ćwierćfinał Pucharu Polski Cybersport, w którym zobaczymy Illuminar Gaming oraz Team 8, rozpocznie się już za kilka minut. Transmisję z tego spotkania będziecie mogli obejrzeć na kanale ESL.TV Polska. Więcej informacji na temat składów drużyn, dotychczasowych wyników oraz harmonogramu PP Cybersport znajdziecie w naszej relacji tekstowej.