W Korei doszło do niecodziennej sytuacji. Jeden z najpopularniejszych zawodników w historii sceny StarCraft 2, Choi "Polt" Seong Hun, otrzymał zgodę dowództwa na grę i streamowanie w trakcie swojej służby wojskowej. Jest to pierwszy taki przypadek od czasu rozpadu organizacji Air Force ACE, która była oficjalną drużyną StarCrafta należącą do koreańskich sił lotniczych. Polt wznowi swoje transmisje za dwa tygodnie.

Służba wojskowa w Korei Południowej jest obowiązkowa na zasadzie poboru, a każdy mężczyzna musi odbyć około dwuletnią służbę do 35 roku życia. Co do zasady poborowym nie pozwala się na jakąkolwiek aktywność zarobkową w trakcie służby, a każdy z nich otrzymuje (w zależności od stopnia) kompensację w wysokości od około 130 do 170 dolarów miesięcznie. W przeszłości wyjątkowo traktowano profesjonalnych zawodników StarCraft: Brood War, którym pozwolono utworzyć własną drużynę, ale wyłącznie w ramach sił powietrznych. Air Force ACE został jednak rozwiązany w 2012 roku.

Polt przez kilka lat przebywał w Stanach Zjednoczonych, gdzie dzięki studiom i karierze profesjonalnego gracza postanowił odłożyć termin poboru. Zakulisowe plotki mówiły nawet o jego chęci całkowitego uniknięcia służby wojskowej. Miała mu w tym pomóc amerykańska organizacja Team EnVyUs, która w maju 2016 roku podpisała z nim kilkuletni kontrakt. Po zaledwie pięciu miesiącach ogłoszono jednak, że Polt rozstaje się z drużyną, by wykonać swój prawny obowiązek w ojczyźnie. Koreańczyk został skoszarowany w kwietniu 2017 roku.

Dowódcy Polta wyrazili zgodę na streamowanie, o którą ubiegał się już od kilku miesięcy, ale wyłącznie wieczorami, po wykonaniu wszystkich narzuconych zajęć. Obecnie Koreańczyk pracuje nad dokładnym harmonogramem transmisji, które ma wznowić za dwa tygodnie. Sytuacja ta wydaje się niezwykle istotna dla innych koreańskich progamerów, którzy aktualnie służą w wojsku, lub dopiero planują pobór. Po zamknięciu Air Force ACE esportowcy nie mieli żadnych szans na rywalizację w trakcie służby, co w większości przypadków definitywnie kończyło ich karierę. Precedens Polta może jednak dać im nadzieję na bardziej komfortowe warunki w siłach zbrojnych i łatwiejszy powrót do normalnego trybu życia.