Zakończyły się rozgrywki trzeciego dnia Mistrzostw Świata 2017. Wiemy już, które drużyny mogą być niemalże pewne awansu, a także które muszą postarać się o serię zwycięstw w kolejnych starciach.

Nie da się ukryć, że już na samym początku dnia zobaczymy jedno ze spotkań, które może zadecydować o tym, kto wyjdzie z grupy D. Team WE, który niespodziewanie przegrał z TSM może zapewnić sobie lepszy bilans wygrywając z Flash Wolves, jednak drużyna z Tajwanu wciąż nie zapewniła sobie żadnego punktu, co na pewno będzie dla niej dodatkową motywacją. Nieco lepiej wygląda sytuacja Misfits, które zmierzy się właśnie z amerykańską formacją. Do tej pory gracze z Europy zdobyli jedynie jedno zwycięstwo, a ewentualna wygrana z TSM mogłaby przywrócić ich nadzieje na awans.

Następnie zobaczymy starcia grupy B, gdzie GIGABYTE Marines zmierzy się z Immortals, natomiast Fnatic z Longzhu Gaming. Fatalna sytuacja Europejczyków nie napawa optymizmem przed starciem z teoretycznie najtrudniejszym przeciwnikiem. Ewentualna trzecia porażka na ich koncie mogłaby zakończyć się fatalnie w ostatecznym rozrachunku. Druga drużyna ostatniego splitu NA LCS będzie musiała zmierzyć się z jednym z największych zaskoczeń turnieju - GIGABYTE Marines. Jeśli Wietnamczykom uda się po raz kolejny znaleźć sposób na lepszego rywala, to śmiało będzie można zastanowić się nad ich przyszłością w turnieju.

Na zakończenie pierwszego tygodnia zmierzą się ze sobą drużyny z grupy C. Tutaj także nic nie jest jasne, gdyż każdy zespół jest w stanie zdobyć pozytywny rezultat i awansować. Najgorszą sytuację ma 1907 Fenerbahçe Espor, które na swoim koncie posiada dwie porażki. Jutro nie będzie im łatwo, gdyż mierzą się z wicemistrzem świata, Samsung Galaxy. Mimo tego, że nie prezentują się oni najlepiej, to wciąż są faworytami do zajęcia pierwszego miejsca.

 Harmonogram czwartego dnia Mistrzostw Świata 2017

Niedziela, 8 października
9:00 Team WE vs Flash Wolves Grupa D, Bo1
10:00 Misfits Gaming Misfits vs Team SoloMid Grupa D, Bo1
11:00 GIGABYTE Marines vs Immortals Grupa B, Bo1
12:00 Fnatic vs Longzhu Gaming Grupa B, Bo1
13:00 1907 Fenerbahçe Espor vs Samsung Galaxy Grupa C, Bo1
14:00 Royal Never Give Up vs G2 Esports Grupa C, Bo1

Wszystkie mecze Worlds 2017 możecie obejrzeć z polskim komentarzem w ESL.TV Polska. Więcej informacji na temat Mistrzostw Świata sezonu 2017 znajdziecie w naszej relacji tekstowej.