Ostatni dzień pierwszego tygodnia Mistrzostw Świata 2017 za nami. Po raz kolejny nie obyło się bez wyników, których mało kto się spodziewał. Niestety, tylko jeden z europejskich zespołów zdołał pokonać dziś swojego przeciwnika.

Team WE podjął dziś tajwańskie Flash Wolves. Nie da się ukryć, że drużyna Karsy rozczarowuje od samego początku turnieju, przegrywając trzecie spotkanie w swojej grupie. Musieli oni jednak po raz kolejny uznać wyższość rywali, podobnie jak Team SoloMid, który pomimo tego, że dochodził momentami do głosu, to jednak nie potrafił poradzić sobie z graczami Misfits Gaming.

Spotkania grupy B bardzo różniły się od siebie. Tak jak wynik meczu pomiędzy GIGABYTE Marines a Immortals łatwo było przewidzieć, gdyż obie drużyny grały bardzo powoli, starały się zdobyć przewagę, aby ostatecznie zakończyć starcie, tak po spotkaniu Fnatic z Longzhu Gaming spodziewaliśmy się o wiele więcej. Na szczęście zawodnicy Koreańskiej formacji zapewnili nam nieco emocji wybierając Nasusa w swojej kompozycji, który nie jest często widywaną postacią w trakcie rozgrywek na najwyższym poziomie. Gracze Fnatic ewidentnie nie mieli pomysłu na tę grę, gdyż po dwudziestu minutach starcie zakończyło się.

Mocno zaskoczeni zostaliśmy także w przedostatnim meczu dzisiejszego dnia. 1907 Fenerbahçe Espor było w stanie dorównać faworyzowanemu Samsung Galaxy, które nie spisuje się najlepiej w trakcie całych mistrzostw. Bardzo dobrze zaprezentował się Frozen, będący motorem napędowym swojego zespołu, który ostatecznie musiał uznać wyższość rywali. Podobnie było w przypadku G2 Esports, które pomimo bardzo dobrego początku w meczu z Royal Never Give Up, nie było w stanie zatrzymać fenomenalnie spisującego się Uziego, przez co na ich konto wpadła druga porażka w tym turnieju.

Niedziela, 8 października
9:00 Team WE 1:0 Flash Wolves Grupa D, Bo1
10:00 Misfits Gaming Misfits 1:0 Team SoloMid Grupa D, Bo1
11:00 GIGABYTE Marines 0:1 Immortals Grupa B, Bo1
12:00 Fnatic 0:1 Longzhu Gaming Grupa B, Bo1
13:00 1907 Fenerbahçe Espor 0:1 Samsung Galaxy Grupa C, Bo1
14:00 Royal Never Give Up 1:0 G2 Esports Grupa C, Bo1

Wszystkie mecze Worlds 2017 możecie obejrzeć z polskim komentarzem w ESL.TV Polska. Więcej informacji na temat Mistrzostw Świata sezonu 2017 znajdziecie w naszej relacji tekstowej.