Kolejny dzień drugiego tygodnia fazy grupowej Mistrzostw Świata 2017 przed nami. Fani europejskich formacji muszą pogodzić się z tym, że do tej pory jedynie Fnatic było w stanie awansować do kolejnej fazy turnieju. Jutro swoją szansę mieć będzie Misfits Gaming, które do rywalizacji podchodzi z nieco lepszym bilansem.

Dzień rozpocznie się od spotkania europejskiej formacji z Flash Wolves. Tajwańczycy nie spisują się za dobrze podczas fazy grupowej, co można uznać za spore zaskoczenie. Po trzech spotkaniach nie mają na swoim koncie żadnego zwycięstwa. Dla Misfits jest to doskonała szansa na to, aby polepszyć swoją sytuację w tabeli. Czeka ich jeszcze spotkanie z bezpośrednimi rywalami o wyjście z grupy, Team SoloMid oraz Team WE, więc wygrana z drużyną Karsy stawiałaby ich w dość dobrej sytuacji przed kolejnymi meczami.

W walce o awans liczą się jeszcze Team WE oraz Team SoloMid. Nie da się ukryć, że większość ekspertów stawia na to, że to Chińczycy zagrają w ćwierćfinałach. Ich bardzo dobra gra w poprzednim tygodniu zaowocowała tytułem faworyta w grupie D. Nieco inaczej wygląda sytuacja Team SoloMid. Amerykańska formacja pomimo dwóch zwycięstw nie do końca przekonała do siebie kibiców, choć w ich grze można znaleźć bardzo dużo plusów. Pojawia się jednak pytanie czy będą w stanie udowodnić, że kolejna faza turnieju jest w ich zasięgu.

Sobota, 14 października
6:00 Misfits Gaming Misfits vs Flash Wolves BO1, grupa D
7:00 Team WE vs Team SoloMid BO1, grupa D
8:00 Flash Wolves vs Team WE BO1, grupa D
9:00 Team SoloMid vs Misfits Misfits Gaming BO1, grupa D
10:00 Team SoloMid vs Flash Wolves BO1, grupa D
11:00 Misfits Gaming Misfits vs Team WE BO1, grupa D

Wszystkie mecze Worlds 2017 możecie obejrzeć z polskim komentarzem w ESL.TV Polska. Więcej informacji na temat Mistrzostw Świata sezonu 2017 znajdziecie w naszej relacji tekstowej.