Poznaliśmy ostateczne rozstrzygnięcia w grupie D. Także i tym razem nie obyło się bez dogrywki, dzięki czemu oprócz Teamu WE do ćwierćfinałów awansowało Misfits Gaming. Oznacza to, że w fazie play-off zobaczymy aż dwie europejskie formacje, gdyż wcześniej miejsce w niej zapewniło sobie Fnatic.

Przed rozpoczęciem drugiego tygodnia wielu zastanawiało się jak duże szanse na awans ma europejskie Misfits. Sytuacja w grupie D była dość ciekawa, bowiem trzy zespoły miały taki sam bilans spotkań, co zapowiadało nam walkę o awans do samego końca. Drużyna Hansa Samy już na otwarciu dzisiejszego dnia pokonała Flash Wolves, eliminując Tajwańczyków z dalszej walki i polepszając swoją sytuację przed najważniejszymi meczami.

Chwilę później chiński Team WE postanowił rozgromić swoich bezpośrednich rywali, Team SoloMid, pokonując ich w 24 minuty. Drużyna Condiego nie miała sobie równych przez całą fazę grupową, co potwierdziła także w starciach z Flash Wolves i Misfits. Owszem, zarówno Tajwańczycy jak i ekipa Maxlore'a miały swoje szanse, jednak ostatecznie nie udało im się ich wykorzystać. Europejczykom utrudniło to awans, zwłaszcza że wcześniej przegrali z zespołem Bjergsena.

O awansie drugiej drużyny do fazy play-off zadecydować miał tiebreaker pomiędzy Misfits a Team SoloMid. Oczywiście nie był to zwykły pojedynek, gdyż każde starcie Europy z Ameryką jest traktowane jako starcie dwóch największych wrogów. Tym razem stawka była jednak bardzo wysoka, gdyż wystarczył jeden błąd, aby zostać wyeliminowanym z gry. Z samego początku wydawało się, że zobaczymy pojedynek wyrównany, gdyż ogrom błędów i dziwnych zagrań Maxlore'a nie wróżył zbyt dobrze przed późniejszą częścią meczu, jednak kilka dobrych sytuacji ze strony Misfits pozwoliło im na zdobycie odpowiedniej przewagi i zapewnienie sobie awansu do ćwierćfinału.

Sobota, 14 października
6:00 Misfits Gaming Misfits 1:0 Flash Wolves Grupa D, BO1
7:00 Team WE 1:0 Team SoloMid Grupa D, BO1
8:00 Flash Wolves 0:1 Team WE Grupa D, BO1
9:00 Team SoloMid 1:0 Misfits Misfits Gaming Grupa D, BO1
10:00 Team SoloMid 0:1 Flash Wolves Grupa D, BO1
11:00 Misfits Gaming Misfits 0:1 Team WE Grupa D, BO1
12:00 Misfits Gaming Misfits 1:0 Team SoloMid Tiebreaker, BO1

Wszystkie mecze Worlds 2017 możecie obejrzeć z polskim komentarzem w ESL.TV Polska. Więcej informacji na temat Mistrzostw Świata sezonu 2017 znajdziecie w naszej relacji tekstowej.