Jak donoszą lokalne media, koreańskie służby mundurowe dokonały nagłego przeszukania biura Korean e-Esports Association. Celem nalotu było zabezpieczenie dowodów w sprawie byłego prezesa organizacji, którego oskarża się o przyjęcie łapówki o wartości kilkuset tysięcy dolarów i defraudację środków KeSPA. Jeon Byung Hun miał przyjąć korzyści majątkowe od Lotte Homeshopping, będącego częścią jednego z największych dalekowschodnich konglomeratów, Lotte Group. Marka ta była tytularnym sponsorem m.in. drugiego sezonu KeSPA Cup w 2015 roku.

Prezes Jeon Byung Hun znany był przede wszystkim fanom StarCraft 2 jako osoba mocno wspierająca koreańską scenę, która od pewnego czasu przeżywała kryzys finansowy. Nie wiadomo jednak, czy sponsorowany przez Lotte Homeshopping turniej z 2015 roku miał jakiekolwiek powiązania z aferą korupcyjną. Koreańczyk niegdyś pełnił funkcję parlamentarzysty, a obecnie związany jest bezpośrednio ze środowiskiem prezydenta tego kraju. Możliwym jest więc, że rzekoma łapówka nie dotyczyła relacji firmy z esportem.

Lote Homeshopping już od 2016 roku było sprawdzane przez koreańską prokuraturę pod kątem możliwej korupcji. Doprowadzono wtedy do oskarżenia byłego już CEO firmy. Jednak bez względu na to, czy w aferę zaangażowana była sama KeSPA, czy wyłącznie jej wysoko postawiony pracownik, wpłynie ona negatywnie na wizerunek organizacji, która od lat podkreślała, jak ważna jest dla niej walka z korupcją w sportach elektronicznych. Prawdopodobnie jednak jest to zbieg okoliczności, a relacje KeSPA z Lotte Homeshopping były legalne. Wedle doniesień z Korei, sprawa ma wymiar czysto polityczny.