Choć na scenie League of Legends trwa obecnie przedsezon, to póki co nie byliśmy świadkami wielu roszad między drużynami ani plotek dotyczących potencjalnych zmian barw. Transferowa karuzela powinna ruszyć już około 20 listopada, kiedy kontrakty wielu zawodników i trenerów dobiegną końca, a oni będą musieli podjąć decyzję o znalezieniu nowego pracodawcy na rok 2018 lub przedłużeniu kontraktu z ówczesnym.

Ten problem być może rozwiązał już Kim "SSONG" Sang-soo. Według doniesień ESPN Esports Koreańczyk został pozyskany przez Team SoloMid i w przyszłym sezonie będzie trenerem pierwszego składu mistrzów NA LCS. Amerykański serwis poinformował ponadto, że TSM planuje zmiany w składzie podczas trwającej przerwy między sezonami. Obecnie nie znamy jednak szczegółów. TSM odmówił ESPN komentarza w tej sprawie.

Domem koreańskiego szkoleniowca w ciągu ostatnich miesięcy było Immortals. Pod jego przewodnictwem "Nieśmiertelni" zdobyli wicemistrzostwo letniej rundy i zapewnili sobie awans na Worlds 2017. Podczas Mistrzostw Świata ulegli jednak już w fazie grupowej. Immortals ma jednak poważniejsze problemy niż rozpatrywanie błędów podczas tegorocznych MŚ czy brak trenera. Jeśli poprzednie doniesienia ESPN okażą się prawdziwe, Immortals utraci miejsce w NA LCS, które od przyszłego sezonu czeka franczyza.

Podobną niechlubną przygodę na MŚ 2017 przeżył TSM, lecz dla zespołu Bjergsena nie był to debiut na Worlds. Mimo że mistrzowie Ameryki Północnej byli faworytem do wyjścia ze swojej grupy, ostatecznie nie udało im się tego dokonać. Kozłem ofiarnym stał się ówczesny trener – Parth Naidu. Wkrótce po porażce na Worlds Naidu oznajmił, że nie będzie dłużej trenerem TSM.