Po dwóch dniach pełnych zaskakujących rezultatów w fazie grupowej nadchodzi czas na play-offy finałów ESL Pro League. Na swoich rywali w półfinałach czekają już FaZe i SK, a to, kogo podejmą, okaże się jutro - w meczach 1/4 finału zmierzą się bowiem fnatic i OpTic, a także Misfits oraz HellRaisers. Zdecydowana większość Graczy STS uważa, że limit niespodzianek na jednym turnieju się już wyczerpał i do kolejnej fazy awansują faworyci obu ćwierćfinałów.

fnatic vs OpTic

Sympatycy ekipy flushy na brak emocji w fazie grupowej narzekać nie mogli. Fnatic już w pierwszym meczu niespodziewanie pokonało FaZe, by zaraz potem zostać zmiażdżonym przez niżej notowane HellRaisers. Reprezentanci legendarnej organizacji zapewnili sobie wyjście z grupy dopiero w ostatnim meczu, w którym pokonali grające u siebie Astralis. Nieco spokojniej wyglądała droga OpTic - ich ćwierćfinałowych rywali - którzy dzięki bardzo dobrej grze taktycznej pokonali SK Gaming, otwierając sobie tym samym drogę do play-offów. Dołożenie dwóch zwycięstw z NRG i Misfits wystarczyło, aby europejska formacja ostatecznie zajęła drugie miejsce w grupie B.

Choć faworytem analityków jest Fnatic, pierwszy z ćwierćfinałów ESL Pro League nie zapowiada się jako jednostronny pojedynek. Oba zespoły jeszcze nigdy ze sobą nie grały, ale ze względu na ich zbliżony map pool, możemy spodziewać się zaciętego meczu. Przesądzić o zwycięstwie może indywidualna forma flushy i KRIMZa, którzy znajdują się w czołówce najlepszych zawodników rozgrywanych w Danii zawodów. 70% Graczy STS uważa, że do półfinałów awansują Szwedzi.

HellRaisers vs Misfits

Międzynarodowa ekipa ANGE1a wykorzystała format rozgrywek i zastępstwa w szeregach rywali najlepiej jak mogła. Po wywalczeniu punktu z Luminosity, zawodnicy HellRaisers świetnie zaprezentowali się w starciach z Liquid, fnatic i Astralis. Sporą zasługę mieli w tym woxic, a także wyrastający na gwiazdę zespołu ISSAA. O ile wyjście z grupy HR przed startem zawodów wydawało się w miarę realne, taki sam rezultat dla Misfits to już spora niespodzianka. Dobry start turnieju przeciwko NRG wsparli także nieoczekiwaną wygraną z North, gdy swoimi umiejętnościami zabłysnął SicK. Porażka z OpTic w następnym spotkaniu nie ostudziła zapału amerykańsko-francuskiej ekipy - ostatecznie zagwarantowali sobie trzecie miejsce w grupie dzięki zwycięstwu z Ninjas in Pyjamas. W tym meczu świetnie zagrał seang@res, choć ogółem rzecz biorąc Misfits awansowało głównie dzięki zaskakująco solidnej dyspozycji ShahZama.

Podobnie jak w pierwszej parze ćwierćifnałowej, HellRasiers i Misfits nie mają wspólnej historii spotkań. Tutaj można jednak łatwiej wskazać na potencjalnego zwycięzcę - dobrze grający skład ANGE1a nie powinien obawiać się rywala z Ameryki Północnej, zwłaszcza wiedząc, że ich map pool nie do końca odpowiada Misfits. Ekipa seang@resa może zaskoczyć wyborem Nuke’a, ale jeśli chodzi o poziom umiejętności, faworyzowani są w tym przypadku HellRaisers. W zwycięstwo międzynarodowej formacji wierzy 90% Graczy STS.