ESPN.com dotarło do informacji dotyczących umowy pomiędzy Activision Blizzard a Twitch.tv, dotyczącej zakupu praw do transmisji pierwszych dwóch sezonów Overwatch League. Transakcja miała zamknąć się w kwocie 90 milionów dolarów.

Niemalże do samego startu rozgrywek nie wiadomo było w jaki sposób fani będą mogli śledzić Overwatch League. Dopiero we wtorek firma odpowiedzialna za produkcję Overwatcha potwierdziła, że to właśnie za pośrednictwem najpopularniejszej platformy streamingowej będziemy mogli oglądać jedną z największych esportowych lig świata.

Co ciekawe, Twitch.tv jest jedyną platformą, dzięki której obejrzymy wszystkie odbywające się mecze w tych rozgrywkach. Wiadomo jednak, że sześć spotkań z każdego tygodnia transmitowane będzie także dzięki Major League Gaming, które na ten cel poświęciło aż 46 milionów dolarów. Pojawiła się także informacja o możliwym chińskim streamie od nieznanej platformy, jednak sam Blizzard wciąż tego nie potwierdził.

Dla osób oglądających rozgrywki zaplanowano możliwość zdobycia nagród. Od wczoraj możliwy jest zakup skórek w kolorach drużyn występujących w Overwatch League za punkty, które według plotek mają być przyznawane także za oglądanie ligowych spotkań. Nie zostało to jednak potwierdzone.

Rozgrywki Overwatch League wystartują już 11 stycznia o godzinie 1:00, a zainauguruje je mecz pomiędzy San Francisco Shock a Los Angeles Valiant. Podczas pierwszego tygodnia zobaczymy aż dwanaście spotkań ligowych.