Organizatorzy nadchodzącego WCS Leipzig ogłosili ostateczną listę uczestników turnieju. W pierwszej tegorocznej imprezie z cyklu World Championship Series Circuit wystąpi osiemdziesięciu graczy rywalizujących na co dzień poza Koreą, a wśród nich znajdzie się też sześciu reprezentantów Polski. Wcześniejszy awans do trzeciej fazy grupowej zapewnili sobie Artur "Nerchio" Bloch i Mikołaj "Elazer" Ogonowski, ale do walki staną także Grzegorz "MaNa" Komincz, Szymon "Guru" Nieciąg, Piotr "souL" Walukiewicz i Mateusz "Gerald" Budziak.

Część uczestników WCS Leipzig w StarCraft 2 poznaliśmy już wcześniej, po zakończeniu sześciu regionalnych turniejów kwalifikacyjnych w ramach WCS Challenger. Nerchio w tych rozgrywkach znalazł się w najlepszej czwórce, natomiast Elazer zdobył złoto pokonując w finale Serrala. Pozostali Polacy, mimo prób, nie zapewnili sobie udziału w późniejszej fazie WCS Leipzig, co oznacza, że mogli zdecydować się na grę w etapie otwartym. Oprócz nich zagrają tam także m.in. Snute, HeRoMaRinE, Bly, DnS czy Harstem. Zabraknie natomiast takich graczy, jak Stephano czy ShoWTimE.

WCS Leipzig rozpocznie się 26 stycznia i potrwa trzy dni. Potwierdzona lista uczestników turnieju dostępna jest na stronie organizatorów.