AGO Gaming rozszerza działalność. Dziś jedna z najpopularniejszych polskich organizacji esportowych zakontraktowała pierwszego w swojej historii zawodnika Hearthstone, Michała "Xeno" Kaczorowskiego.

W przeszłości dwudziestolatek reprezentował takie organizacje jak noMercy czy Turning Point. Jego ostatnim największym sukcesem jest awans do światowych finałów World Electronic Sports Games 2017 po zajęciu pierwszego miejsca w kwalifikacjach regionalnych oraz 9-12. miejsca w European Qualifier. Tak o podpisaniu obowiązującego dwa lata kontraktu mówi sam zainteresowany:

Dołączenie do AGO jest dla mnie nie tylko wielkim wyróżnieniem, ale też wielkim wyzwaniem. Jestem świadomy tego, że gra pod szyldem tej organizacji wiąże się z jeszcze większym poświęceniem i nie mogę się już doczekać pierwszych turniejów oraz streamów jako zawodnik AGO Gaming.

O transferze młodego gracza wypowiedział się także CEO AGO Gaming, Jakub Szumielewicz:

Kłądąc nacisk na rozwój Polskiej sceny, jak i Naszej organizacji, decydujemy się na zatrudnienie najbardziej utalentowanych rodzimych zawodników. Poprzez dostęp do naszego zaplecza chcemy zapewnić im możliwość pełnego skupienia się na swojej esportowej karierze.

Pierwszą szansą na zaprezentowanie się w barwach nowej organizacji będą właśnie finały WESG 2017, gdzie udało się zakwalifikować również dywizji CS:GO grającej pod banderą AGO Gaming. Zawodnicy już w marcu wyjadą do Haikou w Chinach, gdzie rozgrywać będą swoje mecze.

CGO AGO Gaming, Mateusz Kowalczyk, nie wyklucza, że jednym z obecnych celów organizacji jest znalezienie nowych zawodników do organizacji, którzy mogliby reprezentować ją na scenie międzynarodowej. – Aktualnie przeczesujemy rynek, aby znaleźć kolejne talenty, które moglibyśmy włączyć do nowych dywizji. Oznacza to, że jeżeli uda nam się odkryć jakiś nieoszflifowany diament, to z pewnością poinformujemy Was o tym w nadchodzących tygodniach – dodaje.