Przed chwilą zakończył się drugi półfinał tegorocznej edycji Ecenter Copernicup. Drużyną, która o końcowy triumf powalczy z Codewise Unicorns, będzie SEAL Esports. Do wyłonienia kolejnego finalisty potrzebowaliśmy aż trzech map, podczas których obejrzeliśmy naprawdę wyrównane pojedynki.

SEAL Esports 2 : 1 KOPUNIO

(Ecenter Copernicup 2018 – półfinał)
22 (15) 10 Inferno 5 (15) 20
5 10
12 9 Cobblestone 6 16
3 10
16 9 Mirage 6 7
7 1

Starcie pomiędzy SEAL Esports a KOPUNIO nie rozpoczęło się najlepiej dla tej drugiej formacji. Zespół z Grzegorzem "SZPERO" Dziamałkiem w składzie został niemalże zdominowany podczas pierwszej połowy Inferno, ale bardzo dobra gra Kap3ra pomogła w powrocie i doprowadzeniu do dogrywki. Ostatecznie to zespół Piotra "peeta" Ćwiklińskiego sięgnął jednak po zwycięstwo. Nieco gorzej SEAL Esports wypadło w ataku na Cobblestone'ie, przez co KOPUNIO było w stanie doprowadzić do trzeciej mapy. Mirage był już pokazem umiejętności i przygotowania Foczek, gdyż ich rywalom udało się zdobyć jedynie siedem punktów.

Już niedługo rozpocznie się mecz finałowy, w którym SEAL Esports podejmie Codewise Unicorns, które w półfinale pokonało PRIDE Academy. Transmisję z tego spotkania oglądać będzie można za pośrednictwem prywatnego kanału Piotra "izaka" Skowyrskiego na Twitchu, który znajduje się pod tym adresem.