Wczoraj zakończyły się pierwsze otwarte polskie kwalifikacje do V4 Future Sports Festival w League of Legends. W zmaganiach wzięło udział 39 drużyn, rozstawionych w drabince pojedynczej eliminacji. Pierwszymi czterema formacjami, które zapewniły sobie miejsce w zamkniętym turnieju kwalifikacyjnym są Szata Maga +6, Illuminar Gaming, Pompa Team Academy oraz Delusion Team Black.

Uczestnicy zamkniętych polskich kwalifikacji do V4 Future Sports Festiwal LoL:
1. otwarte kwalifikacje 2. otwarte kwalifkacje
Szata Maga +6 TBD
Illuminar Gaming TBD
Delusion Team Black TBD
Pompa Team Academy TBD

Jedyną formacją, która nie odniosła wczoraj porażki, była Szata Maga +6. Dzięki temu Mateusz "Kikis" Szkudlarek i kompani w kolejnej fazie podejmą zespół, który przegra walkę o 3. miejsce podczas drugiego turnieju kwalifikacyjnego. Przegrany wczorajszego finału, Illuminar Gaming zmierzy się ze zdobywcą najniższego miejsca na podium. Najcięższą przeprawę będą mieli podopieczni Delusion Team Black oraz Pompa Team Academy. Obydwie formacje w ćwierćfinałach zamkniętych kwalifikacji zmierzą się z finalistami drugich otwartych zmagań kwalifikacyjnych.

Pozostałych czworo uczestników walczących o awans na turniej w Budapeszcie poznamy już w najbliższy poniedziałek. Wtedy zostaną rozegrane drugie i ostatnie otwarte polskie kwalifikacje do V4 Future Sports Festival. Jeśli chcecie spróbować swoich sił, więcej informacji możecie znaleźć pod tym adresem. Czołowa czwórka tych kwalifikacji zagra w turnieju, którego zwycięzca będzie reprezentować Polskę w stolicy Węgier. Finały V4 Future Sports Festival zostaną rozegrane w dniach 23-25 marca. Szczegóły dotyczące turnieju znajdziecie w tym miejscu.