Wczoraj został rozegrany drugi turniej kwalifikacyjny do 16. sezonu ESL Mistrzostw Polski w League of Legends. Po raz wtóry pretendenci do uczestnictwa w ESL MP stanęli do walki o punkty rankingowe. W zmaganiach odbywających się w drabince pojedynczej eliminacji wzięło udział 50 drużyn.

Po zwycięstwo ponownie sięgnęła formacja Mateusza "Kikisa" Szkudlarka – Szata Maga +6. Na chwilę obecną na jej koncie znajduje się już 200 punktów rankingowych, czyli o 80 więcej, niż dzierży wicelider zestawienia – Kiss yourself. Obie wymienione formacje mogliśmy obejrzeć we wczorajszym finale. SM+6 nie zawiodło oczekiwań swoich fanów – po zaledwie 23 minutach zmagań zawodnicy mogli cieszyć się z kolejnych 100 punktów.

Na najniższym stopniu podium stanął Team DPD, który w meczu o 3. miejsce pokonał Caught Solo Warding. Zespół Jakuba "Kubona" Turewicza dzięki zwycięstwu nad CSW powiększył swoje konto o 60 punktów i w ogólnej klasyfikacji znajduje się na 3. miejscu ex aequo z Teamem Delusion Black. Z kolei Jakub "kubYD" Grobelny i kompani zgarnęli o 10 punktów mniej niż DPD, a ponieważ był to ich pierwszy turniej kwalifikacyjny, na chwilę obecną są dopiero na 14. miejscu zestawienia.

Tak prezentuje się czołówka rankingu drużyn walczących w kwalifikacjach do ESL MP:

Miejsce Drużyna Punkty
1. Szata Maga +6 200
2. Kiss yourself 120
3. Delusion Team Black 110
3. Team DPD 110
5. N-RAX Esports 100
6. Fake Team 70
6. Pompa Team Academy 70
8. bambuski 60
8. Alsen-Team 60
8. Zagroda 60
8. Pomarańczowe Ogórki 60

Kolejny turniej kwalifikacyjny zostanie rozegrany już w najbliższą sobotę. Łącznie zostanie rozegranych sześć tur kwalifikacji, a bezpośredni awans do ESL MP zapewnią sobie dwie najlepsze drużyny. O pozostałe cztery miejsca powalczą zespoły z miejsc od 3. do 10. Więcej informacji dotyczących kwalifikacji do ESL Mistrzostw Polski oraz całą drabinkę drugich kwalifikacji znajdziecie pod tym adresem.