Gdy kilka dni temu ogłoszono zmiany w zespole OpTic Gaming, wielu zwróciło uwagę na brak w nim aż trójki zawodników - Kevina "HS" Tarna, Aleksiego "Allu" Jalli oraz Adama "friberga" Friberga. Ostatni z nich został zwolniony z kontraktu, dzięki czemu może rozpocząć poszukiwania nowej drużyny.

Nie da się ukryć, że przygoda Friberga w OpTic Gaming nie obfitowała w ogromne sukcesy, choć wielokrotnie pokazali, że nie należało ich przedwcześnie skreślać. Owszem, udało się zakwalifikować na Intel Extreme Masters Oakland, gdzie zespół Szweda odpadł dopiero w ćwierćfinale, czy zwyciężyć szósty sezon amerykańskiego ESL Pro League, jednak brak kwalifikacji na ELEAGUE Major wyczerpał cierpliwość właścicieli drużyny.

Sytuacja Allu oraz HSa nie jest do końca jasna. Obaj zawodnicy wydali krótkie oświadczenia, z których dowiedzieć się możemy nieco na temat sytuacji jaka miała miejsce po zmianie zawodników. Finlandczyk ogłosił, że czeka aż organizacje się z nim skontaktują, natomiast Estończyk wyraził jedynie swoje niezadowolenie z decyzji zarządu OpTic Gaming.

Ostatni z trójki zmienionych, Friberg, stwierdził, że jest w stanie grać jeszcze na najwyższym poziomie i czeka na oferty. Potwierdza także, że może wrócić do roli in-game leadera jeśli będzie to konieczne. Pełną wypowiedź Szweda znajdziecie w tym miejscu.