Kolejna, czwarta już runda kwalifikacji do 16. sezonu ESL Mistrzostw Polski zakończona. Po wpadce z trzeciego turnieju kwalifikacyjnego na właściwe tory wróciła Szata Maga +6. Zespół Roberta "Robercika" Nowaka tym razem nie dał sobie wydrzeć triumfu z rąk i zainkasował kolejne 100 punktów rankingowych, umacniając się tym samym na pozycji lidera.

We wczorajszym finale SM+6 pokonała Caught Solo Warding. Mateusz "Eberkazak" Strąk i kompani mimo porażki mogą być zadowoleni z przebiegu kwalifikacji – na konto CSW wpadło 80 punktów i na chwilę obecną zespół ten plasuje się na 6. lokacie w ogólnej klasyfikacji.

Na najniższym stopniu podium zasiadło N-RAX Esports, które w meczu o 3. miejsce pokonało Oraczy pola. Tym samym formacja Szymona "milsza" Błaszczyka wskoczyła na czwartą lokatę generalnego zestawienia. Z kolei Bartosz "Sater" Szabliński wraz z kolegami są na chwilę obecną poza czołową dziesiątką, lecz wciąż mogą znaleźć się w gronie drużyn walczących o ostatnie miejsca w ESL MP.

Obecny ranking drużyn walczących o udział w ESL Mistrzostwach Polski:

Miejsce Drużyna Punkty
1. Szata Maga +6 340
2. Team DPD 250
3. Kiss Yourself 230
4. N-RAX Esports 200
5. Delusion Team Black 170
6. Caught Solo Warding 160
7. bambuski 140
8. Pomarańczowe Ogórki 135
9. Pompa Team Academy 130
9. Alsen Team 130

Dzięki zwycięstwu Szata Maga +6 jest niemal pewna uczestnictwa w 16. sezonie ESL MP. Jeśli podczas piątych kwalifikacji również uda jej się sięgnąć po zwycięstwo, Mateusz "Kikis" Szkudlarek i kompani zagwarantują sobie bezpośrednie miejsce w rozgrywkach niezależnie od ostatniego turnieju kwalifikacyjnego. Do głównych zawodów awansują lider oraz wicelider zestawienia po sześciu rundach kwalifikacyjnych. Osiem drużyn z miejsc od 3. do 10. powalczy natomiast o ostatnie cztery sloty.

Całą drabinkę wczorajszych zawodów znajdziecie pod tym adresem, natomiast kompletny ranking drużyn biorących udział w kwalifikacjach – w tym miejscu.