Za nami piąte, przedostatnie kwalifikacje do 16. sezonu ESL Mistrzostw Polski. Po dzisiejszych zmaganiach poznaliśmy dwie kolejne drużyny, którzy zapewniły sobie miejsce w fazie zasadniczej rozgrywek. Mowa tu o Szacie Maga +6 oraz Teamie DPD. Obydwie formacje uzbierały w dotychczasowych turniejach o 100 punktów więcej, niż trzecie w zestawieniu Kiss Yourself, dzięki czemu mogą być spokojne o bezpośredni awans do głównego turnieju.

Co ciekawe, zawodnicy SM+6 nie musieli dzisiaj przelać ani jednej kropli potu, a mimo to mogą cieszyć się z awansu. W piątek kapitan drużyny, Mateusz "Kikis" Szkudlarek, ogłosił, że jego drużyna nie weźmie udziału w sobotnich zawodach. Zamiast tego zawodnicy Szaty Maga +6 rozpoczną treningi do zamkniętych kwalifikacji do V4 Future Sports Festival, które odbędą się już w poniedziałek. Podczas ogłaszania swojej nieobecności w sobotnich kwalifikacjach Kikis nie spodziewał się zapewne, że mimo niej i tak zagra w ESL Mistrzostwach Polski.

Sytuacja Teamu DPD była zgoła inna. Choć po 4. kwalifikacjach zajmowali pozycję wicelidera, od kolejnej drużyny w zestawieniu dzieliło go tylko 20 punktów. Jednak dzięki dzisiejszemu zwycięstwu w turnieju oraz oddaniu meczu przez Kiss Yourself walkowerem (za które administracja turnieju nie przyznała punktów rankingowych) wyprzedzili formację Patryka "Snoowera" Grąbki o ponad 100 oczek. To oznacza, że niezależnie od rezultatu ostatnich kwalifikacji Team DPD zajmie miejsce w czołowej dwójce rankingu.

Na chwilę obecną znamy czwórkę uczestników 16. sezonu ESL MP. Są nimi Illuminar Gaming, Team Same Mordeczki, Team DPD oraz Szata Maga +6. Drugą połowę czołowej ósemki wyłonią zamknięte kwalifikacje. Wezmą w nich udział zespoły, które zajmą miejsca od 3. do 10. po sześciu otwartych kwalifikacjach. Szansę na dostanie się do tego grona wciąż ma potencjalnie 19 drużyn, więc walka będzie zacięta do samego końca!