Po rozegraniu dwóch turniejów kwalifikacyjnych oraz wylosowaniu par ćwierćfinałowych ich zamkniętej części przyszedł czas na wyłonienie drużyny, która reprezentować będzie nasz kraj podczas zbliżającego się V4 Future Sports Festival.

Nie da się ukryć, że zawody organizowane w Budapeszcie są jednymi z najważniejszych dla polskich zespołów League of Legends. Gdy tylko pojawiła się informacja na ich temat rozpoczęto treningi, analizy potencjalnych rywali i inne przygotowania mające na celu jak najbardziej zwiększyć szanse na udział w turnieju. Dziś rozegrane zostaną najważniejsze spotkania, które wyłonią jednego z czterech uczestników.

Faworytami kwalifikacji są finaliści ich otwartej części – Szata maga plus 6, Team Same Mordeczki, Illuminar Gaming oraz Delusion Team White. Mimo to, zobaczymy kilka wyrównanych spotkań na najwyższym poziomie. Bardzo interesująco zapowiada się bratobójczy pojedynek obu dywizji Delusion, które wpadły na siebie już w ćwierćfinale. Zemsty może dokonać za to drużyna Marcina "IceBeasto" Lebudy, bowiem w półfinale spotkać się mogą ze swoimi pogromcami z pierwszych kwalifikacji, Szatą maga plus 6.

Poniedziałek, 19 lutego
Ćwierćfinały
17:00 Szata maga plus 6 vs DO YOU BELIEVE Bo3
17:00 Illuminar Gaming vs Fake Team Bo3
17:00 Delusion Team Black vs Delusion Team White Bo3
17:00 Pompa Team Academy vs Team Same Mordeczki Bo3
Półfinały – 19:30
Finał – 22:00

Transmisja ze spotkań zamkniętych kwalifikacji V4 Future Sports Festival rozpocznie się o godzinie 17:00 i dostępna będzie w ESL.TV Polska. Pierwszym transmitowanym meczem będzie starcie Illuminar Gaming z Fake Team, natomiast komentarzem spotkań zajmie się Michał "Avahir" Kudliński.